Polska moda w Nowym Jorku

/ vimeo.com/printscreen

  

Zdjęcia autorstwa Zuzy Krajewskiej, Soni Szóstak, Pawła Fabjańskiego i Kuby Dąbrowskiego zostaną zaprezentowane na wystawie polskiej fotografii mody pt. "Young Poland". Ekspozycja w galerii A/D/O na Brooklynie w Nowym Jorku dostępna będzie od czwartku.

- Tematem tej wystawy jest fotografia mody zawieszona pomiędzy działaniami komercyjnymi, a projektami autorskimi - powiedział fotograf i uczestnik wystawy Paweł Fabjański.

Jak dodał, wystawę przygotowała Polish-American Fashion Foundation (PAFF).

- To fundacja zadecydowała o wyborze Alexiego Lubomirskiego na jej kuratora ze względu na fakt, że jest to postać łącząca w sobie kilka czynników. Alexi jest nowojorczykiem, uznanym w środowisku modowym fotografem, który pracował z największymi magazynami i ma polskie korzenie - stąd pomysł na promowanie polskich twórców za granicą - zaznaczył Fabjański.

PAFF organizuje modowe wydarzenie w Nowym Jorku po raz trzeci. W ramach tegorocznej wystawy "Young Poland" zostaną zaprezentowane prace polskich fotografów mody młodego pokolenia: Zuzy Krajewskiej, Bartka Wieczorka, Soni Szóstak, Mateusza Stankiewicza, Łukasza Ziętka, Jacka Kołodziejskiego, Pawła Fabjańskiego, Kuby Dąbrowskiego i Ani Cywińskiej.

Kurator Alexi Lubomirski, który pracuje dla amerykańskich magazynów, takich jak: Vogue, Harper’s Bazaar i Elle, zadecydował o tym, kto znajdzie się na wystawie.

- W moim przypadku to mieszkanka kilku projektów, które składają się jednak w spójną całość. Są to zdjęcia z projektów "Autofire" i "Kod/y" oraz fotografia, która powstała dla magazynu "Malemen" - powiedział Fabjański.

Wernisaż, na który zaproszono około 200 osób związanych z amerykańską branżą modową i artystyczną, odbędzie się 26 października. Wśród gości znajdą się dziennikarze amerykańskich magazynów mody, ale również dyrektorzy agencji kreatywnych i reklamowych oraz kuratorzy i kupcy sztuki. W pozostałe dni po otwarciu wystawy będzie ona dostępna dla wszystkich.

Ideą wydarzenia jest umożliwienie polskim fotografom prezentacji swoich prac amerykańskiej publiczności.

- Wybrałem dziewięciu artystów, którzy poprzez swoje prace wypowiadają się w sprawach ważnych i współczesnych. Moim zdaniem w dobie współzawodnictwa, ważne jest, aby sięgnąć po generację prawdziwych fotografów, którzy rozumieją sztukę fotografowania i jej przeznaczenie - napisał Alexi Lubomirski w tekście kuratorskim.

Polish-American Fashion Foundation (PAFF) jest organizacją non-profit, która została powołana w 2014 r. w celu promowania polskiej mody w skali globalnej. Wydarzeniem inaugurującym powstanie fundacji był "Polish Fashion Week 2015", w czasie, którego fundacja zorganizowała pokazy polskich projektantów.

Ekspozycja pod patronatem m.in. Instytutu Kultury Polskiej w Nowym Jorku, Konsulatu Generalnego RP w Nowym Jorku oraz Fundacji Kościuszkowskiej potrwa od 26 do 29 października.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Kaczyński: Władzę w 2015 roku przejęła ekipa niezwiązana ani z komunizmem, ani z postkomunizmem

Jarosław Kaczyński / twitter.com/pisorgpl

  

W 2015 r. władzę przejęła ekipa niezwiązana ani z komunizmem, ani z postkomunizmem - powiedział dziś podczas konwencji PiS w Krakowie prezes tej partii Jarosław Kaczyński. Dodał, że ekipa ta "była i jest ciągle przedmiotem potężnego ataku".

"W 1989 r. w Polsce upadł komunizm. I nie ma sensu temu przeczyć (...) upadł, co do tego nie ma żadnych wątpliwości" - powiedział Kaczyński. Jak zastrzegł "jeśli zapytać, co go zastąpiło, to trudno powiedzieć, że to był prawdziwy ustrój demokracji i rynku, czyli taki, którego oczekiwaliśmy".

"To był postkomunizm, specjalna, nieistniejąca nigdy przedtem formacja ustrojowa" - powiedział dodając, że "jeśli istnieje jedna elita społeczno-gospodarczo-polityczna, to tak naprawdę nie ma demokracji", bo "demokracja zakłada istnienie kilku konkurencyjnych, co najmniej dwóch, elit politycznych".

Kaczyński stwierdził, że jedną z sił, która przeciwstawiała się postkomunizmowi było Porozumienie Centrum, zaś "PiS wyrosło z Porozumienia Centrum".

"I PiS w 2005 r. po raz pierwszy na krótko zdołało przejąć władzę i podjąć pierwsze kroki zmierzające do zmiany tego systemu, a później w roku 2015 już z bardziej dojrzałymi planami uczyniło to po raz drugi. I to była ta zasadnicza, fundamentalna zmiana. Władzę przejęła nowa ekipa - ekipa, która nie miała nic wspólnego, ani z komunizmem, ani z postkomunizmem"

- powiedział.

[polecam:https://niezalezna.pl/289185-dostalo-sie-tuskowi-kaczynski-pokazalismy-ze-te-pieniadze-ktore-mialy-byc-gdzies-zakopane-jednak-sa]

Według niego, ekipa ta "była i jest ciągle przedmiotem potężnego ataku, tak samo zresztą jak to było w latach 2005-2007". "Ataku, który w przekonaniu naszych przeciwników powinien być skuteczny, tak jak wtedy, podczas naszej pierwszej próby był skuteczny" - dodał szef PiS.

"Tylko nasi przeciwnicy jednej rzeczy nie wzięli pod uwagę, że my tym razem będziemy rządzili sami, bez złych sojuszników i że będziemy w stanie i będziemy potrafili zrealizować nasz program" - podkreślił Kaczyński.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl