Mężczyzna w czasie ucieczki wielokrotnie stworzył zagrożenie dla pieszych oraz innych kierowców. Jak się okazało pojazd, którym się poruszał, został wcześniej skradziony z terenu Głogowa. Do zatrzymania sprawcy przyczyniła się współpraca i wymiana informacji pomiędzy trzema jednostkami Policji.

Uciekający kierowca był zdeterminowany, aby uniknąć zatrzymania. Swoją ucieczkę kontynuował przejeżdżając po chodnikach, zmuszając pieszych do ucieczki, przejeżdżał skrzyżowania na czerwonym świetle. Zmuszał innych kierowców do ratowania się zjazdem na pobocze w celu uniknięcia zderzenia.

Policjanci kontynuowali pościg. Ostatecznie kierowca został zatrzymany na polnej drodze. Wszystkie wcześniej przekazane informacje potwierdziły się. Po zatrzymaniu funkcjonariusze zabezpieczyli skradzione tablice rejestracyjne. Również samochód, którym poruszał się sprawca był tym skradzionym wcześniej na terenie Głogowa.

29-letni mieszkaniec Lubina trafił do policyjnego aresztu. W toku dalszych czynności policjanci udowodnili jeszcze zatrzymanemu 2 kradzieże pojazdów z terenu Lubina i Polski, kradzieże akumulatorów i paliwa oraz włamania do piwnic. Łącznie lubinianin usłyszał 9 zarzutów, spowodowane przez niego straty poszkodowanych wynoszą ponad 100 tys. zł. Za wszystkie czyny, których się dopuścił, mężczyzna może trafić do więzienia nawet na 10 lat.