Minister Gliński: Nowego dyrektora PISF poznamy w ciągu dwóch tygodni

Dzisiaj będziemy ogłaszać konkurs na nowego dyrektora Polskiego Instytut Sztuki Filmowej. Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do składania ofert, konkurs jest oczywiście otwarty - mówił w środę wiceminister kultury Paweł Lewandowski. Szef resortu kultury Piotr Gliński zapewnił, że nowego dyrektora PISF powinniśmy poznać w ciągu dwóch tygodni.

Jan Środa/Gazeta Polska

Tryb wyboru dyrektora PISF jest opisany w Rozporządzeniu Ministra Kultury z 2005 roku. W jury są przedstawiciele tych samych środowisk, które tworzą radę PISF. Jury wybierze i zaproponuje dyrektora. Zgodnie z procedurą odbędzie się to szybko, w dwa tygodnie. Instytut potrzebuje dyrektora. W tej chwili jest osoba pełniąca obowiązki dyrektora. To doświadczona osoba, z wewnątrz Instytutu. Wybraliśmy taką osobę, by mieć gwarancję, że nie będzie żadnych niepotrzebnych zawirowań. W ciągu 2 tygodni od dnia ogłoszenia konkursu, czyli od dziś, powinniśmy poznać nazwisko nowego dyrektora.

- mówił dziś wicepremier Piotr Gliński, szef resortu kultury.

Przypomnijmy: 9 października, pomimo negatywnej opinii Rady PISF, z funkcji dyrektora PISF została odwołana Magdalena Sroka. MKiDN argumentowało zwolnienie Sroki "naruszeniem przez nią podstawowych obowiązków na zajmowanym stanowisku oraz naruszeniem przepisów prawa w związku z listem dyrektor PISF do Christophera J. Dodda, prezesa Stowarzyszenia Amerykańskich Producentów Filmowych".

Według ministra kultury, Sroka naraziła na szwank wizerunek Polski i polskich instytucji kultury na arenie międzynarodowej. P.o. dyrektora Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej została Izabela Kiszka-Hoflik.  

CZYTAJ WIĘCEJ: MKiDN ogłasza konkurs na nowego dyrektora PISF

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Paweł Lewandowski #Piotr Gliński #Magdalena Sroka #MKiDN #PISF

Magdalena Fijołek,Anna Krajkowska
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo