Rola "skarbówek" w Amber Gold. "Tu dopiero będzie się działo"

/ Wikimedia Commons/Artur Andrzej/CC0

  

- Rola urzędów skarbowych ws. Amber Gold to będzie kolejny ciekawy wątek śledztwa prowadzonego przez sejmową komisję - uważa Joanna Kopcińska, członkini komisji ds. afery AG. Jak wskazała, komisja po przesłuchaniach przedstawicieli służb, będzie przesłuchiwać świadków z urzędów skarbowych i "tu się będzie działo".

Dziś w TVP Info przedstawiciele komisji śledczej komentowali wtorkowe przesłuchanie Marcina P.  P. zeznał m.in., że patrząc z perspektywy czasu, mógł stwierdzić, że nad Amber Gold był parasol ochronny, "ale ja o jego istnieniu w ogóle nie wiedziałem". Zaznaczył, że z perspektywy czasu widzi, że ze strony m.in. pomorskiego urzędu skarbowego było dla niego "wiele szczęśliwych zbiegów okoliczności", a on w takie nie wierzy.

Kopcińska zwróciła uwagę, że instytucje i organy państwa polskiego, które powinny zadziałać, nie zadziałały, a były bezpośrednio nadzorowane przez „polityków danej opcji”.

- I to jest odpowiedzialność polityczna

 – zaznaczyła. W jej ocenie prokuratura gdańska nie zadziałała prawidłowo w tej sprawie, a sprawa ruszyła dopiero, kiedy została z niej wyłączona.

- Jeżeli był pewien układ, to dlatego też nic się nie działo

 – zaznaczyła posłanka. Zdaniem Kopcińskiej rola urzędów skarbowych "to będzie kolejny ciekawy wątek, bo my po przesłuchaniach w tej chwili służb, będziemy przesłuchiwać urzędy skarbowe i tu się będzie działo”.

Jak zauważył w tym kontekście Tomasz Rzymkowski (Kukiz'15):

„Przez trzy lata nieskładania deklaracji podatkowych, niepłacenia podatków dochodowych, niepłacenia podatków od czynności cywilno-prawnych, żadnych sprawozdań i (…) totalna bezkarność. Jestem przekonany, że Marcin P. do końca nie powiedział nam prawdy, że taki sygnał do niego dotarł - 'ty się stary nie przejmuj skarbówką'”.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Wpływowy portal z Izraela nie ma wątpliwości: Po komentarzu Katza USA stają po stronie Polski!

zdjęcie ilustracyjne / Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

  

Nie milkną echa skandalicznego komentarza izraelskiego ministra spraw zagranicznych, który oskarżył Polaków o antysemityzm. Wpływowy portal Times of Israel odnotowuje, że w sporze na linii Polska-Izrael po stronie Warszawy stanowczo opowiada się Waszyngton, o czym dobitnie świadczy oświadczenie ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher.

Portal Times of Israel, odnotowując komentarz ambasador Mosbacher podkreśla, że USA stają po stronie Polski w sporze dotyczącym komentarza p.o. szefa izraelskiego MSZ Israela Katza. Times of Israel wybija nawet w tytule artykułu, że USA „stając po stronie Polski, krytykują „ofensywny” komentarz izraelskiego ministra spraw zagranicznych o antysemityzmie”.

Wcześniej, jak już informowaliśmy, ambasador Mosbacher napisała na Twitterze, że „między bliskimi sojusznikami, takimi jak Polska i Izrael, nie ma miejsca na takie obraźliwe komentarze”.
[polecam:https://niezalezna.pl/259538-quotnie-ma-miejsca-na-takie-obrazliwe-komentarzequot-ambasador-mosbacher-krytykuje-szefa-msz-izraela]

W kontekście polskiej prośby o przeprosiny za komentarz Katza Times of Israel odnotowuje też wypowiedź przewodniczącego Knesetu Juliego Edelsteina.

To prawo każdego izraelskiego urzędnika, by mówić prawdę. Dla mnie to przykład na kruche relacje między państwami
- cytuje słowa szefa izraelskiego parlamentu portal Times of Israel.

Według wcześniejszych planów w poniedziałek i wtorek w Jerozolimie miał mieć miejsce szczyt Grupy Wyszehradzkiej. Z powodu kontrowersyjnego komentarza Katza na temat polskiego antysemityzmu z udziału w spotkaniu zrezygnowała strona polska. Ostatecznie kraje V4 uzgodniły przełożenie szczytu.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl