Tom Hanks wydał zbiór opowiadań: Pisałem w samolotach, hotelach i w biurze

/ youtube.com

  

"Kolekcja nietypowych zdarzeń" - tak brzmi tytuł debiutanckiej książki Toma Hanksa. Na publikację aktora składa się 17 opowiadań. Hanks stworzył swoje dzieło na prawdziwej maszynie do pisania, jednej ze stu, które znajdują się w jego kolekcji.

Hanks pracował nad książką od 2015 roku.

W ciągu tych dwóch lat, kiedy pracowałam nad tymi opowiadaniami, robiłem filmy w Nowym Jorku, Berlinie, Budapeszcie i Atlancie. Pisałem w hotelach w czasie tras promocyjnych. Pisałem na wakacjach. Pisałem w samolotach, w domu i w biurze. Kiedy mogłem poświęcić na pisanie więcej czasu, pracowałem codziennie od 9 do 13

- możemy przeczytać w oświadczeniu aktora,

Na "Kolekcję nietypowych zdarzeń" składa się  17 opowiadań. Hanks napisał je na prawdziwej maszynie do pisania, jednej z ponad stu, które znajdują się w jego kolekcji.

Wśród bohaterów jego opowieści znaleźli się m.in. imigrant przyjeżdżający do USA z ojczyzny ogarniętej wojną, miliarder-ekscentryk i  prowadzący hulaszczy tryb życia aktor. Wraz z premierą książki, ukazał się także audiobook o tym samym tytule, którego ostatni rozdział czyta sam Tom Hanks.

CZYTAJ WIĘCEJ: Tom Hanks osobiście odbierze "malucha" ofiarowanego przez bielszczan

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Ranking zaufania do polityków: Andrzej Duda na szczycie, jego kontrkandydaci daleko w tyle

Zdjęcie ilustracyjne / Marcin Pegaz/Gazeta Polska

  

CBOS przeprowadził badanie, w którym zapytał Polaków o zaufanie do poszczególnych polityków. Zdecydowanie największym zaufaniem Polacy darzą urzędującego prezydenta RP Andrzeja Dudę. Na podium znaleźli się jeszcze premier Mateusz Morawiecki i minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Opozycyjni kandydaci na prezydenta - daleko w tyle!

Liderem rankingu zaufania społecznego jest prezydent RP Andrzej Duda - ufa mu 60 procent badanych. Na drugim miejscu z 55-procentowym zaufaniem znajduje się premier Mateusz Morawiecki, z kolei trzeci z wynikiem 44 procent jest minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

Na czwartej pozycji, z zaufaniem na poziomie 44 procent, znalazł się prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. 

Pierwszym z opozycyjnych polityków, jaki pojawia się w rankingu jest Władysław Kosiniak-Kamysz. Lider PSL (i również kandydat na prezydenta) zajmuje piąte miejsce z 40-procentowym zaufaniem Polaków. Dalej jest minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, któremu ufa 39 procent respondentów oraz polityk PSL-Koalicji Polskiej Paweł Kukiz - 37 procent zaufania. 

Dopiero na ósmym miejscu znajduje się Małgorzata Kidawa-Błońska. Kandydatce PO na prezydenta Polski ufa 36 procent respondentów, a nie ufa aż 29 procent. Co ciekawe, aż 15 procent nie ma zdania w tej sprawie, tyle samo badanych... nie wie, kim Kidawa-Błońska jest.

Mieszane uczucia budzi kandydat Lewicy Robert Biedroń - ufa mu 33 procent badanych, ale aż 37 procent deklaruje brak zaufania. Z kolei na samym dole rankingu zaufania jest kandydat Konfederacji w majowych wyborach prezydenckich Krzysztof Bosak. Ufa mu tylko 11 procent badanych, 21 procent nie ufa, a 15 procent nie ma zdania. Natomiast - co warto podkreślić - aż 48 procent ankietowanych przyznało, że nie zna tego polityka. 

CBOS przeprowadził sondaż w dniach 6–16 lutego 2020 r. na liczącej 958 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts