Po 5 punktów Lewandowski otrzymał od Nawałki i Orłowskiego, zaś po 3 (za drugą pozycję) od niemieckiego piłkarza Manuela Neuera, trenerów drużyn narodowych Malty (Włoch Pietro Ghedin) i Rumunii (Niemiec Christoph Daum) oraz irlandzkiego dziennikarza Philipa Quinna. Na trzeciej lokacie króla strzelców europejskich eliminacji (16 bramek) umieściło siedmiu ekspertów, m.in. argentyński szkoleniowiec Kolumbii Jose Pekerman i zawodnik tej reprezentacji James Rodriguez. Lewandowski został doceniony także np. przez przedstawicieli mediów z Niemiec, Guam oraz Turks i Caicos.

Polski napastnik zdobył 0,77 proc. głosów, co dało mu 16. miejsce (sklasyfikowano 24 graczy). Zwyciężył Ronaldo 43,16, przed Argentyńczykiem Lionelem Messim 19,25 i Brazylijczykiem Neymarem 6,97.

W plebiscycie głosowali selekcjonerzy i kapitanowie zespołów narodowych oraz dziennikarze i internauci. Nawałka w swojej trójce miał Lewandowskiego, Ronaldo i Włocha Gianluigiego Buffona. Lewandowski postawił na Neuera, Chilijczyka Arturo Vidala i Ronaldo.

Na gali FIFA w Londynie nagrodę dla najlepszego trenera 2017 otrzymał trener Ronaldo z Realu Madryt Francuz Zinedine Zidane. Za nim znaleźli się Włoch Antonio Conte (Chelsea Londyn) i Massimiliano Allegri (Juventus Turyn).

Nawałka głosował na Zidane'a oraz Włochów Carlo Ancelottiego i Conte, Lewandowski zaś na Ancelottiego, Zidane'a i Loewa.

Łącznie nagrody były przyznawane w ośmiu kategoriach. Najlepszym bramkarzem został Buffon 42,42 proc. Wyprzedził Neuera 32,32 i Kostarykańczyka Keylora Navasa 10,10.