W internecie zawrzało. Po ujawnieniu współpracy „Wyborczej” i jednego z uniwersytetów

/ Fotomag/Gazeta Polska

  

Wszystko wskazuje na to, że Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu wykupił dla wszystkich pracowników oraz studentów... cyfrową prenumeratę „Gazety Wyborczej”. Napisał o tym Sławomir Łopatyński, redaktor naczelny toruńskiego wydania „GW”. W internecie zawrzało.

Pracownicy uczelni i jej studenci zyskują dostęp do niezwykle bogatych zasobów treści cyfrowych „Wyborczej”, a także otwiera się przed nimi platforma do publikacji najważniejszych dokonań, badań, sukcesów

– czytamy na torun.wyborcza.pl.

Jak w tekście twierdzi Łopatyński, środowisko akademickie w ten sposób zyska „jeszcze szerszy dostęp do rzetelnych informacji i wiedzy, które może spożytkować w swojej codziennej naukowej aktywności, a także w budowaniu zawodowej kariery”.

Pracownicy i studenci mają mieć zapewniony nielimitowany dostęp do serwisów wyborcza.pl i jej magazynów.

To jest niewyobrażalny SKANDAL, że upadającej wyborczej rękę podała PUBLICZNA uczelnia UMK w Toruniu, wykupując prenumeratę dla studentów!

– napisał jeden z internautów.

Uniwersytet Mikołaja Kopernika ma 25 tys. studentów Władze uczelni kupiły cyfrową prenumeratę wyborczej dla WSZYSTKICH

– czytamy na Twitterze.

Jak podaje Wikipedia, „uczelnia kształci ponad 32 tysiące studentów”, a pracować tam ma „ponad 4360 pracowników”.

Do sieci trafił również wewnętrzy email:

W celu uruchomienia cyfrowej prenumeraty „Wyborczej” należy wejść na stronę (…) i zalogowac się adresem mailowym w domenie UMK. Otrzymacie państwo bezpłatny cyfrowy roczny dostęp do pakietu Wyborcza Premium

– miał napisać prof. Dr hab. Wojciech Wysota, prorektor UMK ds. Współpracy z Zagranicą i Otoczeniem Gospodarczym.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Bloomberg złożył wniosek w Federalnej Komisji Wyborczej. Nie wiadomo czy wystartuje w wyborach

/ Michael Bloomberg / By Rubenstein - originally posted to Flickr as Mayor Michael Bloomberg, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=74046390

  

Były burmistrz Nowego Jorku, miliarder i filantrop Michael Bloomberg złożył dziś wniosek w Federalnej Komisji Wyborczej, co pozwala mu na start w wyborach prezydenckich w 2020 roku. Nie ogłosił jednak, czy zamierza ubiegać się o fotel przywódcy państwa.

Zarejestrowanie się w komisji wyborczej pozwoli Bloombergowi na oficjalne utworzenie sztabu wyborczego, zbieranie funduszy i inwestowanie w swoją kampanię.

Jego zespół uważa, że były burmistrz nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji. Jak podaje agencja AP, oczekuje się, że oficjalne oświadczenie w tej sprawie zostanie wydane w najbliższych dniach.

Na początku listopada rzecznik Bloomberga Howard Wolfson powiedział, że były burmistrz rozważa start w wyborach, ponieważ obawia się, że żaden ze startujących Demokratów nie jest w stanie pokonać Donalda Trumpa.

Bloomberg jest założycielem i szefem agencji informacyjnej Bloomberg; był początkowo Demokratą, potem odszedł z Partii Demokratycznej i przystąpił do Republikanów, ubiegając się w 2001 roku o urząd burmistrza Nowego Jorku. Jednak został ponownie Demokratą; stał się też obiektem ataków ze strony Republikanów jako zwolennik ograniczenia dostępu do broni.

Bloomberg zaangażowany jest osobiście i finansowo w walkę z ociepleniem klimatycznym, jest też zwolennikiem ograniczenia dostępu do broni. Jego majątek wyceniany jest na 53,4 mld dol. Jest on ósmy na liście najbogatszych Amerykanów i w dużej mierze byłby w stanie sam sfinansować swoją kampanię wyborczą.

Michael Bloomberg wygrał trzykrotnie wybory na burmistrza Nowego Jorku. Otrzymał honorowe doktoraty kilku uczelni, w tym Uniwersytetu Harvarda. W 2014 roku królowa Elżbieta II nadała mu tytuł szlachecki i Komandorię Orderu Imperium Brytyjskiego za "nadzwyczajne osiągnięcia w dziedzinie przedsiębiorczości i filantropii"; nie będąc obywatelem Wielkiej Brytanii Bloomberg nie może się jednak posługiwać tytułem "sir".

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl