W przeciągu kliku ostatnich dni doszło do dwóch aktów wandalizmu w biurach poselskich PiS, m.in. w bydgoskim, w którym swoją siedzbę ma m.in, poseł Łukasz Schreiber.

Stało się to dzisiaj, poinformowali mnie o tym moi współpracownicy. Ktoś nie tylko zdarł tablicę, pomijając już to, co myśli o Prawie i Sprawiedliwości, ale zniszczył tez godło Polski. Tablica została wyrzucona na ulicę. Jak rozumiem, wynika to z bezsilności i nienawiści. Te fatalne emocje, które próbuje generować totalnie bezmyślnie opozycja, też na pewno mają znaczenie – tłumaczył w rozmowie z naszym portalem poseł PiS.

Zaledwie kilka dni temu do pomieszczenia, w którym znajdował się pracownik biura posłanki Anny Sobeckiej, miał wtargnąć agresywny mężczyzna, który wykrzykiwał hasła:

Ja zrobię z wami wszystkimi porządek,  ja zrobię w końcu z tym wszystkim porządek.

Wczoraj zniszczono kamienicę, w której biura poselskie mają nie tylko poseł Patryk Jaki, ale także posłowie Antoni Duda i Bartłomiej Stawiarski.

Na naszej tablicy znaleźliśmy naklejki Obywateli RP i być może to również oni wymalowali hasła – mówiła Małgorzata Wilkos z biura poselskiego Prawa i Sprawiedliwości.

Na kamienicy wandale wymalowali m.in. hasła "Dość pogardy PiS". Sprawą już zajmuje się opolska policja.

W rozmowie z portalem niezalezna.pl akt wandalizmu skomentował wiceminister sprawiedliwości, Patryk Jaki:

Godny pożałowania atak. Apeluję do naszych przeciwników politycznych, aby prowadzili dialog, a nie zmieniali się w wandali – powiedział nam wiceszef resortu sprawiedliwości.