Festiwal Filmowy Pięć Smaków, jak przypomniał na poniedziałkowej konferencji prasowej pomysłodawca i dyrektor wydarzenia Jakub Królikowski, prezentuje kino z Azji Wschodniej i Południowo-Wschodniej.

W tym roku na Festiwalu pokażemy ponad 40 filmów pełnometrażowych i dziewięć filmów krótkometrażowych, w dwóch setach. Większość filmów będzie pokazywana po raz pierwszy w Polsce, dwa filmy będą miały swoje międzynarodowe, a dwa europejskie premiery

- powiedział.

Podczas tegorocznej edycji filmy będą pokazywane w siedmiu sekcjach, w tym konkursowej Nowe Kino Azji. O Grand Prix Pięciu Smaków łącznie rywalizować będzie 11 produkcji z sześciu krajów (Indonezji, Tajwanu, Filipin, Bangladeszu, Malezji i Wietnamu), wyróżniających się "pod względem formalnym i tematycznym, poruszającym aktualne problemy i poszerzających granice filmowej wyobraźni).

Wydarzenie odbędzie się w dniach 15-22 listopada w Warszawie. Projekcje będą się odbywały w Kinotece i Kinie Muranów. Między 17 a 23 listopada wybrane tytuły będą także pokazywane we wrocławskim Kinie Nowe Horyzonty. Miesiąc później, 17 grudnia, rozpocznie się poświęcony muzyce Festiwal Radio Azja. Szczegóły na stronie www.piecsmakow.pl.