Skutki tego szaleństwa pozostaną

  

Bez zbytniego entuzjazmu (ale jednak!) Donald Tusk et consortes musieli przyznać, że narzucona przez Niemcy polityka imigracyjna UE zupełnie się nie sprawdziła. Tym samym polskie postulaty, m.in. o pomaganiu uchodźcom w miejscu zamieszkania i pilnowaniu granic zewnętrznych strefy Schengen, wróciły pod obrady.

Ileż nieszczęść musi się jeszcze wydarzyć, aby unijnym elitom przywrócić normalne, zdroworozsądkowe myślenie? Lata dobrobytu pozbawiły syte społeczeństwa Zachodu i ich polityków instynktu samozachowawczego. W tym kontekście pouczanie nas zakrawa na skrajny infantylizm! Nie wpadajmy jednak w triumfalizm, że to my mieliśmy rację, bo głupia polityka migracyjna rodzić będzie skutki przez dziesięciolecia, a Polska nie jest samotną wyspą wolną od wynikających z tego zagrożeń, o których jako państwo musimy pamiętać i być na nie gotowi.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts