Niemiecka prokuratura zawalona sprawami o terroryzm. Ich liczba przez rok wzrosła prawie czterokrotnie

Od początku roku niemiecka prokuratura federalna wdrożyła ponad 900 postępowań przeciwko osobom podejrzanym o terroryzm - podał dziś \"Welt am Sonntag\". Większość spraw dotyczy przestępstw o podłożu islamistycznym.

twitter.com/@MacArcheo

Dla porównania - jak czytamy w "WamS" - w 2016 r. prokuratura federalna wdrożyła 250 postępowań o terroryzm, z czego ponad 85 proc. miało związek z islamizmem, a w 2013 r. takich spraw było 70.

Prokurator generalny Peter Frank zastrzegł, że postępowania dotyczą nie tylko planów zamachów, lecz w wielu przypadkach także udziału w walkach w Syrii i Iraku po stronie Państwa Islamskiego (IS). Prokuratura federalna z siedzibą w Karlsruhe zajmuje się przestępstwami stanowiącymi zagrożenie dla bezpieczeństwa państwa. W innych przypadkach śledztwa znajdują się w gestiach prokuratur w poszczególnych krajach związkowych.

W związku z gwałtownym wzrostem liczby postępowań prokuratura federalna domaga się zwiększenia liczby etatów. Temat ten ma być omawiany w ramach negocjacji o utworzeniu nowego koalicyjnego rządu Angeli Merkel.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#islamizm #terroryzm #Niemcy #prokuratura

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo