Piotr Nisztor zawiadamia prokuraturę. „Uczestniczyli w tym użytkownicy oraz administratorzy Wikipedii”

  

Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa złożył do prokuratury prawnik reprezentujący Piotra Nisztora, dziennikarza śledczego "Gazety Polskiej". Ma to związek z treściami upowszechnianymi przez "Gazetę Finansową" i Wikipedię.

Po pojawieniu się na moim profilu w Wikipedii kłamliwych insynuacji „Gazety Finansowej”, próbowałem usunąć te treści informując o tym, że naruszają one moje dobra osobiste. Uporczywie jednak utrudniano i uniemożliwiano usunięcie tych kłamstw. Uczestniczyli w tym użytkownicy oraz administratorzy Wikipedii. W ten sposób doprowadzili do upowszechniania kłamstw na mój temat. Stąd zawiadomienie do prokuratury. Trafiło ono również do szefa ABW Piotra Pogonowskiego

– powiedział portalowi Niezalezna.pl Piotr Nisztor.

Nie można w tej sprawie wykluczyć ataku pishingowego

– dodał dziennikarz.

O sprawie pomówień rozpowszechnianych przez "Gazetę Finansową" informowaliśmy wczoraj.

Zleciłem prawnikom przygotowanie pozwów sądowych. Będą one dotyczyły nie tylko osób, które od dłuższego czasu – poprzez m.in. „Gazetę Finansową” – próbują podważać moją wiarygodność kłamstwami i pomówieniami, ale także tych, którzy rozpowszechniają te nieprawdziwe informacje. Obecnie toczą się już sprawy w sądach, w tym m.in. przeciwko osobom z „Gazety Finansowej” – za pomówienia dotyczące moich rzekomych relacji z Centralnym Biurem Antykorupcyjnym

– mówił Piotr Nisztor.

Czytaj więcej: Piotr Nisztor: Posypią się sądowe pozwy – za kłamstwa i pomówienia

Dziennikarz w ostatnim numerze tygodnika "Gazeta Polska" opisał sprawę gangu zamieszanego m.in. w hazard i oszustwa podatkowe. W artykule ujawniono związki Sławomira J. - jednego z bohaterów tekstu - z osobami z "Gazety Finansowej". Po tej publikacji rozpoczął się atak na Nisztora za pomocą - jak on sam podkreśla - kłamstw i pomówień.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Rosyjski samolot nad Koreą Płd.

Zdjęcie ilustracyjne / By Alex Beltyukov - http://www.airliners.net/photo/Russia---Air/Mikoyan-Gurevich-MiG-29M-2/2148601/L/, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=21669743

  

Armia Korei Południowej oddała we wtorek dwa strzały ostrzegawcze po tym, jak w przestrzeń powietrzną tego kraju wleciał rosyjski samolot bojowy - poinformowało południowokoreańskie ministerstwo obrony. To pierwszy taki incydent między Koreą Płd. a Rosją.

Resort w Seulu oświadczył, że najpierw w koreańskiej strefie identyfikacyjnej obrony powietrznej u wschodniego wybrzeża kraju znalazły się trzy samoloty rosyjskie, a także dwa chińskie. Następnie jedna z rosyjskich maszyn znalazła się w południowokoreańskiej strefie powietrznej, w wyniku czego armia Korei Płd., w ramach "zwykłej odpowiedzi", poderwała myśliwce i padł strzał ostrzegawczy.

Po około 20 minutach rosyjski samolot ponownie pojawił się w tym rejonie, co spowodowało oddanie drugiego strzału. Maszyna rosyjska ani razu nie odpowiedziała ogniem.

Według Seulu rosyjski samolot wleciał w przestrzeń Korei Płd. nad wyspami Dokdo, które są okupowane przez Koreą Płd., a wobec których roszczenia wysuwa także Japonia. Rosja nie jest stroną w tym sporze.

Nie jest jasne, czy fakt, że trzem samolotom rosyjskim towarzyszyły dwa chińskie, był zabiegiem celowym - zastrzegł pragnący zachować anonimowość przedstawiciel władz w Seulu.

Przed odbyciem wspólnych lotów chińskie maszyny wleciały w południowokoreańską strefę identyfikacyjną obrony powietrznej u południowo-zachodnich wybrzeży kraju. Podobne przypadki zdarzały się już w ostatnich latach - podkreślił ten urzędnik.

Sprawy nie skomentowały dotąd ani władze w Moskwie, ani w Pekinie. Ministerstwo obrony Korei Południowej zapowiedziało, że jeszcze we wtorek wezwie przedstawicieli ambasad obu krajów, aby złożyć formalny protest w związku z incydentem.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl