Piotr Nisztor zawiadamia prokuraturę. „Uczestniczyli w tym użytkownicy oraz administratorzy Wikipedii”

  

Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa złożył do prokuratury prawnik reprezentujący Piotra Nisztora, dziennikarza śledczego "Gazety Polskiej". Ma to związek z treściami upowszechnianymi przez "Gazetę Finansową" i Wikipedię.

Po pojawieniu się na moim profilu w Wikipedii kłamliwych insynuacji „Gazety Finansowej”, próbowałem usunąć te treści informując o tym, że naruszają one moje dobra osobiste. Uporczywie jednak utrudniano i uniemożliwiano usunięcie tych kłamstw. Uczestniczyli w tym użytkownicy oraz administratorzy Wikipedii. W ten sposób doprowadzili do upowszechniania kłamstw na mój temat. Stąd zawiadomienie do prokuratury. Trafiło ono również do szefa ABW Piotra Pogonowskiego

– powiedział portalowi Niezalezna.pl Piotr Nisztor.

Nie można w tej sprawie wykluczyć ataku pishingowego

– dodał dziennikarz.

O sprawie pomówień rozpowszechnianych przez "Gazetę Finansową" informowaliśmy wczoraj.

Zleciłem prawnikom przygotowanie pozwów sądowych. Będą one dotyczyły nie tylko osób, które od dłuższego czasu – poprzez m.in. „Gazetę Finansową” – próbują podważać moją wiarygodność kłamstwami i pomówieniami, ale także tych, którzy rozpowszechniają te nieprawdziwe informacje. Obecnie toczą się już sprawy w sądach, w tym m.in. przeciwko osobom z „Gazety Finansowej” – za pomówienia dotyczące moich rzekomych relacji z Centralnym Biurem Antykorupcyjnym

– mówił Piotr Nisztor.

Czytaj więcej: Piotr Nisztor: Posypią się sądowe pozwy – za kłamstwa i pomówienia

Dziennikarz w ostatnim numerze tygodnika "Gazeta Polska" opisał sprawę gangu zamieszanego m.in. w hazard i oszustwa podatkowe. W artykule ujawniono związki Sławomira J. - jednego z bohaterów tekstu - z osobami z "Gazety Finansowej". Po tej publikacji rozpoczął się atak na Nisztora za pomocą - jak on sam podkreśla - kłamstw i pomówień.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Rebelianci porwali dwa statki

Zdjęcie ilustracyjne / pxhere/CC0 Public Domain

  

Dwa statki należące do Korei Płd. zostały porwane przez rebeliantów Huti na Morzu Czerwonym - podało dzisiaj południowokoreańskie ministerstwo spraw zagranicznych. Wcześniej powiązana z rebeliantami telewizja Al-Masirah informowała o przejęciu 3 jednostek.

W sumie rebelianci Huti przejęli trzy statki, z czego dwie jednosti to statki holujące platformy wiertnicze należące do Korei Południowej - powiedział agencji Reutera wysoko postawiony przedstawiciel służb dyplomatycznych w Seulu.

Operowały one w południowej części Morza Czerwonego - podał ze swej strony rzecznik międzynarodowej koalicji zwalczającej rebelię Huti pod wodzą Arabii Saudyjskiej.

W poniedziałek siły jemeńskiego rebelianckiego ruchu Huti podały, że "przechwyciły podejrzany statek" na Morzu Czerwonym - jednostkę, holującą południowokoreańską platformę wiertniczą. Lider wspieranych przez Iran Hutich Mohammed Ali al-Huti oświadczył, że "podejrzany" statek zostanie uwolniony, jeżeli uda się potwierdzić, że należy do Korei Południowej.

Jemen pogrążony jest w chaosie od 2011 roku, gdy społeczna rewolta położyła kres wieloletnim dyktatorskim rządom prezydenta Alego Abd Allaha Salaha. Wojna trwa tam od 2015 roku. Po stronie popieranego przez Zachód prezydenta al-Hadiego stoi koalicja sunnickich państw Zatoki Perskiej pod wodzą Arabii Saudyjskiej. Siły Huti, którzy pochodzą z północy kraju, wspierane są przez Iran i owarcie zwalczają rząd al-Hadiego.

W marcu 2015 roku, gdy interwencję w Jemenie rozpoczęła Arabia Saudyjska wraz z sojusznikami, konflikt uległ umiędzynarodowieniu. Jest on często postrzegany jako wojna zastępcza, prowadzona przez szyicki Iran i sunnicką Arabię Saudyjską w rywalizacji o dominującą pozycję w regionie.

Jej konsekwencją są zniszczenia i głód w Jemenie. ONZ mówi o najpoważniejszej katastrofie humanitarnej, z jaką mają do czynienia Narody Zjednoczone, w ostatnich latach - właśnie w Jemenie.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl