Zakończyło się spotkanie Kaczyński-Duda. „Atmosfera była dobra”

/ Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Po godz. 18.30 zakończyło się spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z prezesem Prawa i Sprawiedliwości Jarosławem Kaczyńskim, które dotyczyło poprawek złożonych przez PiS do projektów prezydenta o SN i KRS. Spotkanie trwało około dwóch godzin.

Było to już czwarte spotkanie obu polityków dotyczące zmian w ustawach o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa. Poprawki PiS do swoich projektów prezydent otrzymał w ubiegłym tygodniu. Ich treść nie jest dokładnie znana – wiadomo, że dotyczą m.in. rozwiązań na wypadek, gdyby sejm nie zdołał (jak proponuje prezydent) większością trzech piątych głosów wybrać członków KRS-sędziów.

Atmosfera spotkania była dobra 
– powiedział dziennikarzom rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński. Dodał, że Andrzej Duda ma zastrzeżenia do części poprawek, a dyskusja o nich odbędzie się na kolejnym spotkaniu.

Łapiński przekazał też, że prezydent i prezes PiS zgodzili się, że w tej chwili nie ma potrzeby ujawniania aneksu do raportu WSI.

Atmosfera tego spotkania była bardzo przychylna, jest chęć porozumienia
– powiedziała po spotkaniu rzecznik PiS Beata Mazurek.

Jesteśmy przekonani, że wszystko idzie ku porozumieniu i kolejne spotkanie najprawdopodobniej odbędzie się w przyszłym tygodniu 
– dodała.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Strzały w Monachium. Są ofiary

Zdjęcie ilustracyjne / twitter.com/PolizeiMuenchen

  

W strzelaninie, do której doszło w Monachium na placu budowy, zginęły dwie osoby. Niemieckie media piszą o dwóch mężczyznach.

Policja podejrzewa, że nie żyje osoba, która oddała strzały

– podał rzecznik policji Sven Mueller cytowany przez Reuters.


"Nie ma już niebezpieczeństwa dla ludzi" – mówił Mueller. Dodał, że na razie nie może podać żadnych szczegółów.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, reuters

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl