Jedna osoba nie żyje po ataku nożownika w Stalowej Woli. Ustalono tożsamość sprawcy ZDJĘCIA

Do ataku nożownika doszło w centrum handlowym "Vivo" w Stalowej Woli. Napastnik ranił 9 osób, jedna z nich zmarła w szpitalu. Policja zatrzymała sprawcę, jest nim 27-letni mieszkaniec Stalowej Woli Kamil K.

twitter.com/printscreen

Do zdarzenia doszło po godzinie 15:00 w największej w Stalowej Woli galerii handlowej przy ul. Chopina. Jak relacjonują świadkowie, nożownik atakował na oślep, jakby był w amoku.

Dzięki szybkiej interwencji policji udało się zatrzymać napastnika. Jest nim 27-letni mieszkaniec Stalowej Woli Kamil K.

foto:twitter.com/maro-marunia

Mężczyznę próbowali zatrzymać ludzie znajdujący się w galerii i ochrona. Według ustaleń policji 27-latek nie był wcześniej notowany. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna był trzeźwy. Pobrano od niego krew, by zbadać ją na obecność innych substancji.

Część rannych ma poważne obrażenia. Pomocy poszkodowanym udzielili ratownicy medyczni i straż, która była na miejscu jako pierwsza.

Jedna z osób ranionych w ataku zmarła po przewiezieniu do szpitala.

Premier Beata Szydło skontaktowała się z szefem MSWiA w sprawie tragicznych wydarzeń w Stalowej Woli. 

Policja przeprowadza czynności w galerii "Vivo", która została zamknięta. W środku znajdują się klienci, którzy zostali poproszeni o pozostanie w sklepach, w których się schronili.

W związku z wydarzeniami w Stalowej Woli minister Mariusz Błaszczak polecił wojewodzie podkarpackiej pilne udanie się na miejsce zdarzenia.

Szef MSWiA zobowiązał wojewodę Ewę Leniart do zapewnienia pełnej opieki, zarówno lekarskiej jak i psychologicznej wszystkim osobom poszkodowanym w wyniku zdarzenia. Minister jest w stałym kontakcie ze służbami i jest na bieżąco informowany o sytuacji – podały służby prasowe resortu.

 

Źródło: niezalezna.pl

#Stalowa Wola #atak #nożownik #Stalowa Wola nożownik #atak nożownika

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo