Ohydne, Hartman żeruje na tragedii. Człowiek podpalił się, a on pisze: "podziękowania dla samobójcy"

Jan Hartman, były polityk z towarzystwa Janusza Palikota, po raz kolejny przekroczył granice przyzwoitości. Na blogu opublikował wpis zatytułowany "Podziękowanie dla samobójcy". Nawiązuje do tragicznego wydarzenia, które miało miejsce wczoraj na placu Defilad w Warszawie. 54-letni mężczyzna podpalił się, a okoliczności miałyby wskazywać, że do desperackiego kroku przyczyniły się względy polityczne. Cynizm Hartmana szokuje.

Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Do zdarzenia na pl. Defilad doszło wczoraj ok. 16:30. Mężczyzna miał wyciągnąć butelkę z łatwopalnym płynem, oblać się nim i podpalić. Został przetransportowany do szpitala z poparzeniami ciała. Stan 54-latka określany jest jako ciężki.

Dziś Hartman opublikował skandaliczny wpis. Tutaj kilka fragmentów niedorzecznego tekstu z tytułem "Podziękowanie dla samobójcy".

- Jestem pod wielkim wrażeniem samospalenia starszego mężczyzny pod Pałacem Kultury - zaczyna niespełniony polityk.

- Czy mężczyzna (nie znamy jeszcze, jego imienia i nazwiska, aczkolwiek wkrótce je pewnie poznamy) jest niezrównoważony psychicznie? Może i jest – każdy, kto decyduje się na tak desperacki czyn, jest tym samym jakoś zaburzony. Tylko co z tego? - dodaje niedawny kompan Palikota.

- Nie wiem, czy mężczyzna spod Pałacu Kultury przeżyje, czy nie, lecz jeśli złoży ofiarę swego życia, by obudzić z letargu i samozadowolenia polskie społeczeństwo, z pewnością osiągnie wiele – zawstydzi nas, którzy nie zrobiliśmy nic albo prawie nic, żeby ratować zdobycze polskiej demokracji. Nie zrobiliśmy my, zwykli obywatele, lecz przede wszystkim nie zrobili politycy partii opozycyjnych, którzy z miesiąca na miesiąc wydają się coraz bardziej bezradni, gnuśni i niewiarygodni. Ta śmierć (pytacie, czy na nią czekam? I tak, i nie…) będzie (byłaby) w historii reżimu Kaczyńskiego cezurą - dalej bredzi Harrman.

Najbardziej szokuje "puenta: "niezależnie od tego, czy samobójca przeżyje, czy nie – chciałbym mu już dziś z uszanowaniem podziękować".

Natychmiast zareagowali internauci.

 

 

 Źródło: hartman.blog.polityka.pl, niezalezna.pl

#Jan Hartman

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo