Piotr Nisztor: Posypią się sądowe pozwy – za kłamstwa i pomówienia

/ Telewizja Republika

  

– Zleciłem prawnikom przygotowanie pozwów sądowych. Będą one dotyczyły nie tylko osób, które od dłuższego czasu – poprzez m.in. „Gazetę Finansową” – próbują podważać moją wiarygodność kłamstwami i pomówieniami, ale także tych, którzy rozpowszechniają te nieprawdziwe informacje. Obecnie toczą się już sprawy w sądach, w tym m.in. przeciwko osobom z „Gazety Finansową” – za pomówienia dotyczące moich rzekomych relacji z Centralnym Biurem Antykorupcyjnym – mówi portalowi – Niezalezna.pl Piotr Nisztor, dziennikarz śledczy „Gazety Polskiej”.

Ta cała kampania zintensyfikowała się, gdy zacząłem interesować się wątpliwymi interesami mocodawcow osób związanych z "Gazetą Finansową", czy portalem kulisy24.com. Zreszta w przypadku tego ostatniego złożenie pozwu sądowego o naruszenie dóbr osobistych jest niemożliwe. W rejestrze widnieje firma z Belize, za którą stoi paliwowy biznesmen. Po zakupie portalu nie zmieniono też redaktora naczelnego strony
– dodaje Piotr Nisztor.

Dziennikarz skomentował sytuację również na Twitterze.

Piotr Nisztor w ostatnim numerze tygodnika "Gazeta Polska" opisał sprawę gangu zamieszanego m.in. w hazard i oszustwa podatkowe.

Oskarżony o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą, pranie brudnych pieniędzy, nielegalny hazard i oszustwa podatkowe, za rządów PO–PSL zbudował imperium hazardowo-paliwowe obracające miliardami złotych. Było to możliwe, bo mógł liczyć na wsparcie ludzi z CBA i ABW oraz niektórych dziennikarzy

– pisał Piotr Nisztor w "GP".

W artykule zostały też ujawnione związki Sławomira J. z osobami z "Gazety Finansowej". Po tej publikacji rozpoczął się atak na Nisztora za pomocą - jak on sam podkreśla - kłamstw i pomówień.

Przy okazji warto przypomnieć, że w ostatnich miesiącach Dorota Kania wygrała dwa procesy:

Jeden z Piotrem Bachurskim, redaktorem naczelnym "Warszawskiej Gazety" (wcześniej red. nacz. "Gazety Finansowej")

Dorota Kania wygrała proces z Bachurskim

A drugi z Leszkiem Szymowskim. Wprawdzie proces dotyczył tekstu w "Najwyższym Czasie", ale Szymowski publikuje również na łamach "Warszawskiej Gazety".

„Najwyższy Czas!” przegrał proces z Dorotą Kanią. „Tekst zawierał kłamstwa”

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Wybuch w Christchurch

/ twitter.com/FlatWhiteNZ

  

Awaria instalacji gazowej była przyczyną piątkowej eksplozji w nowozelandzkiej miejscowości Christchurch - poinformowała miejscowa policja. Lokalne media donoszą, że rannych zostało sześć osób, które trafiły do szpitala.

"Służby ratunkowe ewakuowały mieszkańców z okolic miejsca eksplozji, która była wynikiem awarii gazowej. Wybuch spowodowało pożar jednego z domów i ranił kilka osób"

- podała w komunikacie policja. W akcji ratunkowej brały udział cztery wozy strażackie.

Do wybuchu w dzielnicy Northwood doszło ok. godz. 10.20 czasu lokalnego (0:20 czasu polskiego). Miejscowe media donoszą, że sześć osób zostało odwiezionych do szpitala.

Miejscowa gazeta "New Zealand Herald" cytowała jednego z pracowników hotelowych w Christchurch, który mówił, że usłyszał odgłos przypominający eksplozję, a pobliskie budynki zatrzęsły się. "To było więcej niż trzęsienie ziemi, można by pomyśleć, że wybuchła bomba" - mówił gazecie pracownik hotelu.

Piątkowe wydarzenie miało miejsce cztery miesiące po zamachu terrorystycznym w Christchurch. 15 marca terrorysta Brenton Tarrant przeprowadził zamachy na dwa meczety, w wyniku czego zginęło 51 osób. Atak w Christchurch był najkrwawszym aktem terrorystycznym w historii Nowej Zelandii. W związku z atakiem policja aresztowała także trzy inne osoby - dwóch mężczyzn i jedną kobietę.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl