Dowcipnisie pracują w "Wyborczej". Ogłosili, że Platforma sięga po "frakcję młodych" i fotki... Thun z Halickim

"Chcemy żeby młodzi ludzie, bardzo dynamiczni, kompetentni, bez doświadczeń PRL, bez doświadczeń pierwszego okresu transformacji byli na pierwszym froncie, żeby kandydowali na prezydentów miast" - tłumaczył na antenie Polskiego Radia 24 Marcin Święcicki. Tekst w podobnym tonie ukazał się dzisiaj w "Gazecie Wyborczej". Tylko chyba zdjęcia nie takie wydrukowano...

Zrzut ekranu z TVP Info, TV Republika, twitter.com

Marcin Święcicki, obecnie poseł PO, a w przeszłości członek m.in. Związku Młodzieży Socjalistycznej oraz Komitetu Centralnego PZPR tłumaczył w Polskim Radiu 24, że jego partia chce, aby to ludzie "bez doświadczeń PRL (...) kandydowali na prezydentów miast".

To, co powiedział polityk PO nie przeszło bez echa na Twitterze:

Dziś w "Gazecie Wyborczej" ukazał się tekst "PO czyści teren i stawia na młodych w wyborach samorządowych". Patrzyliśmy z pewnym niedowierzaniem, bo pewne twarze są doskonale znane od lat.

Kandydatami Platformy Obywatelskiej na prezydentów miast mają być politycy z frakcji młodych – pisze dziennik.

Tylko tytułowe zdjęcie jakoś się nie pokrywa z informacjami zawartymi w tekście. Widać m.in. Andrzeja Halickiego (rocznik 1961), Różę Marię Barbarę Gräfin von Thun und Hohenstein (rocznik 1954), Alicję Chybicką (ur. 1951), Jacka Jaśkowiaka (rocznik 1964) oraz Hannę Zdanowską (ur. 1959).

 

 

Źródło: wyborcza.pl, twitter.com, niezalezna.pl

#Gazeta Wyborcza #Róża Thun #Hanna Zdanowska #Andrzej Halicki #frakcja młodych #Marcin Święcicki #PO

redakcja
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo