Pójdzie na rok do więzienia za zabicie psa

/ Filip Blazejowski/Gazeta Polska

  

Dariusz K., który pod koniec lipca tego roku zabił swojego psa, został skazany przez sąd w Wągrowcu na karę jednego roku pozbawienia wolności oraz zakaz posiadania zwierząt przez okres ośmiu 8 lat.

O wyroku sądu poinformowała w środę rzeczniczka prokuratury Okręgowej w Poznaniu prok. Magdalena Mazur-Prus. 

Sąd Rejonowy w Wągrowcu uznał Dariusza K. za winnego zarzucanego mu przestępstwa, jednakże przyjął, że oskarżony nie zabił zwierzęcia działając ze szczególnym okrucieństwem, a działając w sposób niehumanitarny, naruszający przepisy ustawy o ochronie zwierząt i wymierzył karę 1 roku pozbawienia wolności oraz zakaz posiadania zwierząt przez okres 8 lat

 – zaznaczyła.

Do zdarzenia doszło 27 lipca tego roku. 

Mieszkaniec wsi w okolicach Wągrowca, używając obucha i ostrza siekiery, zabił młodą sukę, której był właścicielem. O zdarzeniu zawiadomił sąsiad oskarżonego, co umożliwiło natychmiastowe przeprowadzenie przez funkcjonariuszy Policji oględzin miejsca zdarzenia i zabezpieczenie nieżyjącego zwierzęcia. Przygnębiającym dowodem sprawstwa była dokumentacja fotograficzna oraz opis obrażeń, sporządzony przez weterynarza, jakich doznał pies

– mówiła Mazur-Prus.

Sprawę przeciwko Dariuszowi K. prowadziła Prokuratura Rejonowa w Wągrowcu. Jak wskazała prokurator, z ustaleń śledczych wynikało, że mężczyzna w chwili popełnienia czynu był pod wpływem alkoholu. Według przeprowadzonych badań miał 3,5 promila. Jak dodała, Dariusz K. przesłuchany w charakterze podejrzanego przyznał się do zabicia psa i ograniczył się do złożenia lakonicznych wyjaśnień. Akt oskarżenia prokuratura skierowała do sądu 31 lipca.

Prokurator wnosił o tymczasowy areszt, z uwagi na obawę ukrycia się podejrzanego przed organami ścigania oraz uzasadnioną obawę ponownego popełnienia przestępstwa. Sąd uwzględnił ten wniosek – zaznaczyła Mazur-Prus.

Dodała, że wymiar bezwzględnej kary pozbawienia wolności oraz zakaz posiadania zwierząt był zbieżny z wnioskami prokuratora.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalena.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


Australia ogranicza sprzedaż alkoholu

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/Free-Photos/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.pl

  

Największe australijskie sieci sklepów zdecydowały się wprowadzić ograniczenia w sprzedaży alkoholu. Pojedynczy klient nie będzie mógł kupić więcej niż dwie skrzynki piwa. To efekt masowego wykupowania napojów wyskokowych w czasie epidemii Covid-19.

Jak pisze Reuters, porozumienie w sprawie ograniczeń zawarły m.in. sieci supermarketów Woolworths i Coles, należące do największych w kraju. Według nowych zasad, każdy klient sklepu będzie mógł kupić maksymalnie do 48 piw (dwie skrzynki) lub butelkowanych koktajli, do 12 butelek wina i do dwóch butelek napojów wysokoprocentowych.

Jak tłumaczyła Julie Ryan, prezes grupy Retail Drinks Australia, która lobbowała za rozwiązaniem, ograniczenia zostały wprowadzone, aby zapewnić, by na półkach sklepów nie zabrakło alkoholu.

Odkąd w kraju wprowadzono antyepidemiczne restrykcje, w tym zamknięto bary i restauracje, popyt na alkohol wzrósł skokowo. W ubiegłym tygodniu internet obiegały zdjęcia kupujących z wózkami wypełnionymi po brzegi alkoholem. Według danych Commonwealth Bank of Australia, sprzedaż alkoholu w sklepach w ostatnim tygodniu wzrosła o 86 proc. w porównaniu do analogicznego okresu w ubiegłym roku.

Według Ryan, wpływ na to miała niepewność dotycząca zaopatrzenia sklepów. Dlatego tak jak wcześniej ludzie masowo wykupowali papier toaletowy, teraz wykupują alkohol.

Jak zaznacza Reuters, nowe restrykcje nie obowiązują w stanie Australia Zachodnia, bo tam władze stanowe już wcześniej same wprowadziły ograniczenia. W ten sposób chciano ograniczyć przypadki przemocy pod wpływem alkoholu.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts