Timmermans wysłał list do muzułmanów. Ręce opadają, co ten człowiek wypisuje!

/ © European Union 2017 - European Parliament". (Attribution-NonCommercial-NoDerivatives CreativeCommons licenses creativecommons.org/licenses/by-nc-nd/4.0/).

  

Działania Fransa Timmermansa od dawna wzbudzają zdumienie, ale on za każdym razem przekracza kolejną barierę absurdu. Tym razem wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej zadeklarował pełne wsparcie „prześladowanej przez Europejczyków, zamieszkującej Unię Europejską społeczności muzułmańskiej”. Później jest jeszcze gorzej. List Timmermansa datowany jest wprawdzie na 21 września, ale dopiero teraz zaczęły się nim interesować media.

Swoje "przesłanie" do muzułmanów Timmermans napisał 21 września - w związku z Europejskim Dniem Przeciwdziałania mowie nienawiści wobec muzułmanów.

Wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej w liście skierowanym do zamieszkujących Unię Europejską muzułmanów odwołuje się do wyników badania przeprowadzonego przez Agencję Praw Podstawowych Unii Europejskiej (FRA). Z danych zebranych w trakcie badania, unijnym analitykom wyszło, że... „zdecydowana większość muzułmanów w UE darzy dużym zaufaniem unijne instytucje demokratyczne, mimo że doświadcza wszechobecnej dyskryminacji i wszechobecnego nękania”. 

Naszych Czytelników prosimy, aby jeszcze raz przeczytali to zdanie. My to zrobiliśmy wielokrotnie i nadal jesteśmy w szoku!

Co szczególnie intrygujące, badania skoncentrowały na doświadczeniach muzułmańskich imigrantów i ich dzieci urodzonych w UE. Imigranci stwierdzili, że w ostatnim dziesięcioleciu postawa społeczna wobec nich w zasadzie nie zmieniła się wystarczająco.

 
List wiceszefa KE oraz same badania dotychczas zostały przemilczane w mediach zagranicznych oraz polskich. Dopiero w tym tygodniu dziennikarze zainteresowali się tematem, a trzeba przyznać, że list Timmermansa do muzułmanów przebija wszystko, co do tej pory mogliśmy od niego usłyszeć.

Już na wstępie Timmermans wyraża ubolewanie z powodu rzekomej fali prześladowań przez Europejczyków całych społeczności muzułmańskich, które zamieszkują tereny UE. Wiceprzewodniczący podkreśla również, że wspólnota muzułmańska, dzięki swojej różnorodności, zajmuje ważne miejsce w europejskim krajobrazie, tradycji oraz kulturze. Timmermansowi nie podoba się jednak, że jego zdania nie podzielają Europejczycy, którzy jego zdaniem „pałają do muzułmanów niezrozumiałą nienawiścią”.
 
Jak informuje serwis swiato-podglad.pl, w treści dokumentu wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej przeprasza muzułmanów za krzywdy jakich, jego zdaniem, na każdym kroku doznają od społeczności europejskiej.

Timmermans odwołuje się do wspomnianych już wyżej badań i przekonuje, że „prawie jedna trzecia zamieszkujących [Stary Kontynent] muzułmanów czuje się dyskryminowana podczas poszukiwania pracy, a tylko 12% respondentów muzułmańskich twierdzi, że zgłosiły się lub złożyły skargę z powodu dyskryminacji, której doświadczyli”. Timmermans w liście wyraża głębokie ubolewanie nad tymi „niepokojącymi odkryciami” i przekonuje, że muzułmanie traktowani są znacznie gorzej, niż reszta społeczeństwa.

Muzułmanie zamieszkujący kraje Unii Europejskiej nie mają się już jednak czego obawiać, bowiem Frans Timmermans w swoim majestacie zapewnia o wszelkiej pomocy ze strony Komisji Europejskiej. Zgodnie z deklaracją zawartą w liście, to właśnie Komisja, jak i sam Timmermans mają pomagać muzułmanom w „praktykowaniu wiary i tradycji w pokoju, pośród demokratycznych społeczeństw”.

- Komisja słucha obaw swoich muzułmanów. Wszyscy nasi obywatele muszą znaleźć w UE otwartą przestrzeń dla pomysłów, dlatego wolność słowa pozostanie jednym z priorytetów Komisji Europejskiej. Jest to podstawowe prawo, ale nie tolerujemy, gdy jest ono wykorzystywane jako usprawiedliwienie dla mowy nienawiści w internecie – czytamy w treści listu Timmermansa.

Wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej twierdzi, że prawie 18% zgłoszonych przypadków mowy nienawiści odnosiło się do muzułmanów. Jednocześnie Frans Timmermans przypomina, że w grudniu 2015 roku mianował koordynatora Komisji ds. Zwalczania nienawiści skierowanej przeciwko muzułmanom.
 
Timmermans zabrał również głos w sprawie zamachów, których dokonywali w Europie islamscy terroryści. Wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej twierdzi, że „nie oszczędziły one muzułmańskich obywateli”.

- Ataki terrorystyczne popełnione w ciągu ostatnich dziesięcioleci  koncentrowały się w całości na społeczeństwie europejskim i nie oszczędzały naszych muzułmańskich obywateli. Niektóre z ataków miały na celu dalsze podzielenie naszego społeczeństwa [...] Korzenie kulturowe, religijne i humanistyczne Unii Europejskiej zainspirowały i ukształtowały nasze uniwersalne wartości i prawa człowieka. Ponieważ muzułmanie są częścią kultury europejskiej, nigdy nie powinni się martwić o możliwość praktykowania własnej religii.– przekonuje Timmermans.

Pod wpisem Timmermansa na Twitterze, w którym chwali się on treścią listu, błyskawicznie rozpętała się istna burza. Internauci nie szczędzą słów krytyki pod adresem wiczeprzewodniczącego KE.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, swiato-podglad.pl, fra.europa.eu

Tagi

Wczytuję komentarze...

Członkowie Wisła Sharks za kratkami

zdjęcie ilustracyjne / / cbsp.policja.pl

  

Tymczasowy areszt dla 13 osób, związanych ze środowiskiem pseudokibiców Wisła Sharks, orzekł krakowski sąd rejonowy. Chodzi o grupę osób zatrzymanych przez CBŚP, wśród których może znajdować się b. wiceprezes Wisły Kraków.

Centralne Biuro Śledcze Policji zatrzymało we wtorek 16 osób, związanych ze środowiskiem pseudokibiców Wisła Sharks - poinformowała Prokuratura Krajowa.

Jak dowiedziała się PAP w biurze prasowym krakowskiego sądu okręgowego, sąd rejonowy orzekł w czwartek trzymiesięczny tymczasowy areszt dla 12 osób z tej grupy; wobec kolejnej osoby orzekł areszt na okres dwóch miesięcy.

PK informowała, że w toku postępowania prokurator Małopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie "ustalił, że członkowie zorganizowanej grupy przestępczej dopuścili się licznych przestępstw narkotykowych".

Z nieoficjalnych informacji mediów wynika, że wśród zatrzymanych znalazł się m.in. b. wiceprezes klubu Wisła Kraków, Damian D., który odpowiadać ma za kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą.

We wtorkowej akcji, zorganizowanej przez policjantów z CBŚP i Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, uczestniczyło ponad 170 funkcjonariuszy; działania wsparli policjanci z Biura Operacji Antyterrorystycznych Komendy Głównej Policji, a także antyterroryści z komend wojewódzkich z Rzeszowa, Wrocławia, Katowic, Lublina, Białegostoku, Radomia, Olsztyna i Bydgoszczy.

W trakcie przeszukań kilkudziesięciu obiektów policjanci zabezpieczyli m.in. niebezpieczne narzędzia, takie jak maczety, gazy pieprzowe, noże czy pałkę teleskopową.

Jak donoszą media, zatrzymanie było możliwe dzięki temu, że na współpracę z policją zdecydował się uważany za lidera gangu pseudokibiców Wisły Kraków Paweł M. ps. "Misiek", zatrzymany pod koniec września we Włoszech.

M. usłyszał już m.in. zarzuty kierowania zorganizowaną grupą przestępczą oraz przestępstw narkotykowych, a także dokonania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia w postaci pałki i maczet, oraz dwóch pobić z ciężkim uszkodzeniem ciała. "Misiek" nie przyznał się do winy; grozi mu do 15 lat więzienia. Obecnie przebywa w areszcie, który przedłużony został mu do połowy lipca. Media podają, że dzięki podjęciu współpracy z policją będzie mógł być może liczyć na nadzwyczajne złagodzenie kary.

Specjalną grupę do rozwiązania sprawy pseudokibiców powołał komendant główny policji. "W skład specgrupy wchodzą policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji i Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. To ci policjanci wspólnie z prokuratorami, specjalizującymi się w przestępczości zorganizowanej, zbierali wszelkie informacje, dokładnie je analizując" - podała PK.

Przypomniano również, że z dotychczasowych ustaleń śledczych wynika, iż członkowie grupy przestępczej mogli działać od 2007 do 2018 r., "dzieląc się przy tym korzyściami uzyskanymi z przestępstw według hierarchii ustalonej w gangu".

"W tym czasie prawdopodobnie wytwarzali amfetaminę, a następnie rozprowadzali ją, a także kokainę czy marihuanę na terenie niemal całego kraju. Pomimo hermetyczności grupy policjanci ustalili, że zatrzymani mogli wprowadzić na rynek ogromne ilości różnych narkotyków"

- dodano.

W efekcie działań nadzorowanych w maju 2018 r. przez policjantów z CBŚP Zarządu w Krakowie, zatrzymano 11 osób (dziesięć podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz jedną poszukiwaną do innej sprawy), a na terenie województwa małopolskiego przeszukano łącznie 13 miejsc, w tym także pomieszczenia jednego z klubów sportowych.

W środowym tekście opublikowanym przez portal Onet.pl, przypomniano dotychczasowe przestępstwa, których od początku lat 2000 mieli dopuścić się krakowscy pseudokibice. Jak ustalili dziennikarze, w wyniku tych porachunków życie straciło 15 osób, wśród których znaleźli się zarówno kibice Wisły, jak i Cracovii, a także zupełnie przypadkowe ofiary. Osoby te zginęły głównie od ciosów nożem lub siekierą, albo zostały zakatowane na śmierć.

Jedną z głośnych spraw było śmiertelne pobicie związanego środowiskiem kibiców Cracovii Tomasza C., ps. Człowiek. 30-latka zaatakowano w 2011 r. na jednym z krakowskich osiedli, gdzie czekało na niego kilkanaście osób, które przyjechały samochodami. Gdy ofiara nadjechała autem, napastnicy ruszyli za nią w pościg. Podczas ucieczki, Tomasz C. stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w budynek; zaczął uciekać pieszo, usiłował schronić się w kabinie śmieciarki. Tam dopadli go napastnicy i zadali ciosy nożem, maczetą, widłami i pałkami. W wyniku odniesionych ran mężczyzna zmarł wkrótce po przewiezieniu do szpitala. Wyroki w tej sprawie usłyszało kilkanaście osób.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl