Szpiegowskie drony na polskim niebie nie obchodziły poprzedniej władzy? Szokujące informacje wychodzą na jaw

Zdjęcie ilustracyjne / flickr.com/Peter Linehan/CC BY 2.0

  

- Kiedy był otwarty mały ruch graniczny z Obwodem Kaliningradzkim, było wiele ingerencji dronów w polską strefę powietrzną. Zadania takich dronów to przede wszystkim rozpoznanie, typowanie miejsc, osób, stała penetracja - powiedział szef sejmowej komisji ds. służb specjalnych, Marek Opioła, w rozmowie z Dorotą Kanią w Polskim Radiu 24.

W rozmowie z Dorotą Kanią, Marek Opioła mówił o zamknięciu małego ruchu granicznego między Polską a Rosją na granicy z Obwodem Kaliningradzkim, do którego doszło w lipcu 2016 r.

- W czerwcu jako sejmowa komisja ds. służb specjalnych wizytowaliśmy granicę wschodnią, byliśmy na miejscu, rozmawialiśmy. Mały ruch graniczny tworzył zagrożenia.  Jeden prosty fakt - kiedy był otwarty mały ruch graniczny, było wiele ingerencji dronów w polską strefę powietrzną. W tym roku mieliśmy tylko jeden taki przypadek. Zadania takich dronów to przede wszystkim rozpoznanie, typowanie miejsc, osób, stała penetracja - zadania ogółem szpiegowskie. Przeciwdziałanie tego rodzaju aktom ingerencji jest bardzo trudne, jednak gdy mały ruch graniczny został zamknięty i strona polska stwierdziła, że musi bardziej kontrolować granicę, okazało się, że można tę ingerencję zmniejszyć praktycznie do zera

- powiedział poseł Marek Opioła.

- Na granicy to zauważano, bo funkcjonariusze o tym mówili. Ale w Warszawie w ogóle tego nie widziano, bo nie zależało na rozwiązaniu tego problemu - była polityka "ciepłej wody w kranie"

- dodał szef komisji ds. służb specjalnych.

Marek Opioła mówił również o wydaleniu z Polski Dmitrija K., podejrzewanego o związki z rosyjskimi specsłużbami.

- Do momentu, kiedy nie pojawiła się kwestia inwazji Rosji na Krym, tak naprawdę polskie słuzby nie identyfikowały agentów wpływu. Polskie służby powinny bardziej odważnie w takich sytuacjach reagować i cieszę się, że ABW zdecydowała się na wydalenie takiej osoby jak Dmitrij K. z Polski

- stwierdził poseł.

Pytany o dowody, na podstawie których ABW podjęła taką decyzję, Opioła odpowiedział:

- Skoro Agencja doprowadziła do wydalenia, to dowody są na pewno jasne, precyzyjne i dobrze zebrane.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: polskieradio.pl, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

British Airways. Szykuje się strajk pilotów

Zdjęcie ilustracyjne / fot. pixabay.com

  

Piloci British Airways zamierzają strajkować przez trzy dni we wrześniu - 9., 10. i 27. dnia miesiąca. Poinformował o tym związek zawodowy pilotów brytyjskich linii lotniczych. W zeszłym miesiącu zdecydowana większość pilotów British Airways opowiedziała się za akcją strajkową w sporze płacowym.

Związek napisał w wydanym w piątek oświadczeniu, że powiadomił British Airways, iż wezwie swych członków do strajku we wrześniu. Podkreślono, że oferta płacowa złożona przez British Airways nie zostanie zaaprobowana przez większość pilotów.

Linie British Airways uznały, że akcja strajkowa jest nieuzasadniona, twierdząc, że ich oferta płacowa jest godziwa, i ostrzegając, że strajki naraziłyby na kłopoty dziesiątki tysięcy pasażerów.

Poinformowano, że wprowadzane są zmiany do rozkładu lotów.

"Uczynimy wszystko, co w naszej mocy, by umożliwić podróże tak wielu ludziom, jak to będzie możliwe"

- napisano w oświadczeniu, zastrzegając jednak, że "jest prawdopodobne, iż wielu pasażerów nie będzie się mogło udać w podróż".

Zapewniono, że pasażerom, których loty zostaną odwołane, oferowany będzie zwrot pieniędzy za bilety bądź zmiana rezerwacji. Rozważany jest też leasing samolotów i załóg innych linii.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl