Tego Macron się nie spodziewał. Znany francuski dziennikarz każe mu słuchać Polaków

Prezydent Francji Emmanuel Macron / Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

  

– Prezydent Emmanuel Macron powinien słuchać argumentów polskich władz przeciwko masowemu przyjmowaniu afrykańskich i bliskowschodnich imigrantów – podkreślił znany francuski dziennikarz Alexandre Mendel w wywiadzie dla RMF FM. – Nawet policja boi się interweniować w najniebezpieczniejszych imigranckich przedmieściach – dodawał.

Alexandre Mendel jest autorem głośnej książki „Partition”, w której przybliża problem mnożenia się muzułmańskich enklaw, które dążą do oderwania się od Republiki Francuskiej pod względem kulturowym, religijnym, językowym a nawet prawnym.

Strefy te są zdominowane przez muzułmanów, ale szariat zaczyna tam obowiązywać wobec wszystkich mieszkańców. W tych enklawach islamskie prawo stało się dominujące...
– mówił dziennikarz.

Jak zaznaczał, policja ma zakaz interweniowania na najbardziej niebezpiecznych imigranckich przedmieściach, bo mogłoby to wywołać zamieszki.

Mieszkańcy zrzucają z dachów komunalnych budynków mieszkalnych na policyjne pojazdy wszystko, co mają pod ręką, nawet stare lodówki i mikrofalówki
– relacjonował Mendel. – To we Francji temat tabu, ale istnieją enklawy, w których policja jest po prostu regularnie atakowana – dodawał.

Mendel opowiadał również o strefach, z których biedniejsi mieszkańcy nie mogą się wyprowadzić i wobec nich widoczna jest nieskrywana niechęć ze strony muzułmanów. W takich miejscach szariat zaczyna obowiązywać wszystkich mieszkańców.

Zaczyna się od drobnych rzeczy. W barach coraz częściej nie ma alkoholu. Wśród klientów nie ma kobiet. Później te ostatnie wyzywane są od „brudnych Galijek” i padają ofiarami agresji, kiedy ubierają się „po europejsku”. Kobiety, które pracują, są również często mieszane z błotem
– opowiadał dziennikarz.

Mendel w swojej książce pisze między innymi o „wojnie” francuskich władz z islamskim ekstrermizmem. 

W rzeczywistości zamknęliśmy tylko kilka salafickich meczetów, które po kilku dniach na nowo otworzyły swoje bramy w innych miejscach! Znowu postępujemy jak w latach 1939-40, to znaczy mówimy o wojnie, ale jej nie prowadzimy
– podkreślał.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: RMF FM, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Białostockie Lato w Mieście - ATRAKCJE

/ Pixabay

  

Koncerty różnych gatunków muzyki, plenerowe kino, warsztaty np. z wykonywania teatralnych lalek - znalazły się wśród licznych propozycji kulturalnych na lato dla dzieci i dorosłych, które przygotował Białostocki Ośrodek Kultury (BOK).

Cała ofertę imprez w ramach "Lata" dla dzieci oraz koncertowo-filmowego "Lata w mieście" dla dorosłych, a także atrakcje, jakie czekają gości 24. Podlaskich Koncertów Organowych zaprezentowano na konferencji prasowej w Białostockim Ośrodku Kultury.

Dyrektor tej miejskiej placówki kultury Grażyna Dworakowska podkreśliła, że przygotowane przedsięwzięcia są dedykowane tym osobom, które odpoczywają w mieście, nie wyjechały na wakacje, ale też turystom odwiedzającym Białystok.

Akcja "Lato", zorganizowana z myślą o dzieciach, zacznie się 1 lipca i potrwa do 19 lipca - poinformowała Urszula Wysocka z Białostockiego Ośrodka Kultury. Od poniedziałku do piątku odbywać się będą w tym terminie projekcje filmów, warsztaty rodzinne, spektakl teatralny oraz prezentacja podróżnicza.

Jednym z elementów akcji będą warsztaty lalkarskie ze studentami Akademii Teatralnej - Anitą Piotrowską i Oskarem Lasotą, którzy będą uczyć wykonywania teatralnych lalek.

O swoich podróżach po Afryce opowiadać będą Anna i Krzysztof Kobusowie, będą też prowadzić warsztaty poznawcze poświęcone zwierzętom Afryki i afrykańskim instrumentom. Najmłodsi będą mogli wziąć udział w warsztatach sensorycznych, poznawać kolory. Przewidziano również zajęcia z produkcji naturalnych kosmetyków. Filmy, które będą pokazywane w Białostockim Ośrodku Kultury są dostosowane do różnych grup wiekowych młodych odbiorców.

Od 6 lipca do 18 sierpnia zaplanowano również koncerty i pokazy kina plenerowego w ramach akcji "Lato w mieście". Akcję rozpocznie 6 lipca wieczorny pokaz filmu "Człowiek delfin". Kino w plenerze będzie pokazywane na ekranie ustawionym przed Białostockim Ośrodkiem Kultury. Będą tam wystawione leżaki. Pokazy kinowe odbywać się będą co dwa tygodnie - do 17 sierpnia.

5 lipca w bazylice katedralnej w Białymstoku rozpocznie się 24. odsłona Podlaskich Koncertów Organowych. W kilku kościołach w Białymstoku, ale też w Hajnówce i w Drohiczynie grać będą organiści z Polski, Danii, Holandii, Estonii, Rosji.

7 lipca rusza cykl koncertów plenerowych, które będą się odbywać w zielonej przestrzeni miasta: w Parku Planty, w Ogrodach Branickich. "W tym roku będziemy uczestniczyć w koncertach z różną muzyką, bo usłyszymy i utwory z Kabaretu Starszych Panów, trochę tanga, utwory jazzowe" - powiedziała Elżbieta Puczyńska z Białostockiego Ośrodka Kultury. Koncerty będą się odbywać co dwa tygodnie.

Na 16 sierpnia - w ramach cyklu "Białystok pamięta" - Białostocki Ośrodek Kultury zaplanował koncert "Yiddish Tango" (Olga Avigail i Tango Attack), upamiętniający kolejną rocznicę wybuchu powstania w getcie białostockim. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl