Chciał wywieźć Bolka na taczce, ten schronił się w szpitalu. Będzie ostro w „Wywiadzie z chuliganem”!

  

Gdy przed niedawną smoleńską miesięcznicą Lech Wałęsa chciał ją blokować, Ryszard Majdzik zapowiedział, że wywiezie go na taczce. Taczka była, „Bolek” poszedł do szpitala. To był symboliczny moment, bo Majdzik był niegdyś najmłodszym, 22-letnim delegatem na pierwszy zjazd Solidarności. Jego dziadek zginął w zbrodni katyńskiej, ojciec – jeden z Żołnierzy Wyklętych, dostał wyrok 11 lat więzienia. O historii swojej rodziny i powodach powrotu na ulicę Ryszard Majdzik opowie dziś o 21.30 w „Wywiadzie z chuliganem” w Telewizji Republika.

To jest jakieś zachowanie barbarzyńskie, jakiś trzeci świat, islam, to co wyprawia na Wawelu Targowica 
– mówi o powodach, dla których po latach postanowił organizować manifestacje. 

Ci ludzie pod Krzyżem katyńskim puszczali jakieś wulgarne piosenki i tańczyli. Mój dziadek, przedwojenny komendant policji w Skawinie, został zastrzelony strzałem w tył głowy w Miednoje. Tej dziczy trzeba było dać ripostę 
– dodaje.

Jak mówi barbarzyństwo, jakim jest próbowanie uniemożliwiania Jarosławowi Kaczyńskiemu odwiedzania grobu brata, było dla niego przekroczeniem granic, po którym trzeba było zareagować. 

Ta dzicz przynosi nam tu kulturę wschodnią, rosyjską, putinowską. Nie należę do ludzi, którzy nadstawiają drugi policzek, jestem człowiekiem walki 
– podkreśla.

Pod Wawel sprowadził górników z kopalni KWK Wesoła czy górali z Żywieczczyzny. 

W efekcie KOD-owcy już się wycofali z blokad, przyjeżdża tylko pięciu UB-ywateli RP z Warszawy, to nie są w ogóle krakowianie 
– mówi o efektach swoich akcji.

Majdzik nie ma wątpliwości, dlaczego to Jarosław Kaczyński stał się obiektem takich ataków. 

Kończy się era złodziejskiej, kryminogennej III RP, tej, która uratowała esbeków i komunistów, którzy rozkradli majątek narodowy. Ich trzeba wsadzić za to do kryminału, ale najpierw potrzebna jest reforma wymiaru sprawiedliwości, całkowita wymiana ludzi w sądach 
– zaznacza.

Program „Wywiad z chuliganem” jest koprodukcją Radia Poznań i Telewizji Republika. Jego radiowa wersja ukazuje się w każdą sobotę o 15.00, a telewizyjna premiera w każdą niedzielę o 21.30. w Telewizji Republika. Archiwalne odcinki obejrzeć można na kanale Radia Poznań na YouTube.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Wlk. Brytania złożyła skargę na Iran

zdjęcie ilustracyjne / flickr.com/Blondinrikard Fröberg/CC BY-SA 2.0

  

Wielka Brytania złożyła w niedzielę skargę do ONZ w związku z piątkowym przejęciem w cieśninie Ormuz brytyjskiego tankowca przez Iran. W oficjalnym liście do Rady Bezpieczeństwa i sekretarza generalnego Londyn zaprzeczył wersji incydentu przedstawianej przez Teheran.

"Nie dążymy do konfrontacji z Iranem - napisał w liście zastępca brytyjskiego ambasadora przy ONZ Jonathan Allen. - Ale nieakceptowalne jest (...) grożenie jednostce, która prowadzi legalną działalność w uznawanych międzynarodowo korytarzach".

Zdaniem strony irańskiej w piątek doszło do kolizji między brytyjskim tankowcem Stena Impero a łodzią rybacką, po której łódź zaczęła wzywać pomocy, co statek pod brytyjską flagą zignorował. Irańska Gwardia Rewolucyjna przejęła jednostkę ze względu na "nieprzestrzeganie międzynarodowego prawa morza". Jednak według właściciela tankowca statek "ściśle przestrzegał zasad nawigacji i międzynarodowych regulacji".

W liście Allen podkreślił, że Iran "twierdzi", iż statek wpłynął do cieśniny Ormuz torem wodnym dla jednostek opuszczających zatokę i nie odpowiadał na ostrzeżenia Teheranu, a także miał wyłączony system automatycznej identyfikacji. "To nieprawda" - zastrzegł Brytyjczyk.

W kontekście informacji o kolizji z łodzią rybacką Allen napisał, że "nie ma na to żadnego dowodu, a nawet jeśli do tego doszło, przebywanie Steny Impero na wodach terytorialnych Omanu oznaczało, że Iran nie miał prawa jej przechwycić" - dodał brytyjski dyplomata. Wzywał również do uwolnienia jednostki.

Zarówno tankowiec, jak i jego 23-osobowa załoga przebywają w irańskim porcie w Bandar Abbas. Władze Iranu zapowiadały, że załoga ma pozostać na statku do zakończenia śledztwa.

Po sobotnim posiedzeniu brytyjskiego rządowego sztabu kryzysowego COBRA szef brytyjskiej dyplomacji Jeremy Hunt zapowiedział, że w poniedziałek w parlamencie w Londynie zostanie wydane oświadczenie o kolejnych krokach, jakie podejmie Zjednoczone Królestwo w tej sprawie.

Przejęcie Steny Impero jest prawdopodobnie odwetem władz w Teheranie za wcześniejszą decyzję Brytyjczyków o zatrzymaniu 4 lipca irańskiego tankowca Grace 1 w pobliżu Gibraltaru w związku z podejrzeniami o próbę naruszenia sankcji UE nałożonych na Syrię. W piątek rano sąd w Gibraltarze podjął decyzję o przedłużeniu tymczasowego zatrzymania irańskiej jednostki na kolejne 30 dni. Zdaniem Teheranu zatrzymanie statku było bezprawne.

O uwolnienie Steny Impero poza Wielką Brytanią apelowała m.in. Unia Europejska, Francja i Niemcy.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl