O nadużyciach, ich szybko rozwijającej się skali i patologiach z tym związanych sygnalizowałem rządowi PO-PSL w czerwcu 2014 r. Przykre, że PO nie podjęła debaty nad wielkim problemem z VAT. Wystarczyło obserwować dochody budżetowe – powiedział w rozmowie z "Super Expressem" prof. Witold Modzelewski.

Jan Cichoń, wiceminister finansów za rządów PO-PSL (w latach 2013-2015), nie ma sobie jednak najwyraźniej nic do zarzucenia.

To nieprawda, że nie zajmowaliśmy się problemem z VAT. Pracowaliśmy nad ordynacją podatkową, realizowaliśmy plan, który miał za zadanie uszczelnić system VAT. Monitorowaliśmy sytuację, byliśmy zaniepokojeni – stwierdził.

Przypomnijmy, że 14 września Ryszard Terlecki poinformował, że w Prawie i Sprawiedliwości zapadła decyzja o powołaniu komisji śledczej ds. wyłudzeń VAT. 

Według Janusza Szewczaka, posła PiS "skala wyłudzeń, oszustw, przekrętów finansowych w zakresie dochodu z podatku VAT jest gigantyczna – to jest 200-250 mld złotych, a nawet 260 mld zł, jak mówią niektórzy".

O mafii VAT-owskiej przeczytasz również w najnowszym numerze "Gazety Polskiej".