Plan przejazdu obejmuje m.in. odwiedziny zaprzyjaźnionej parafii pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Dolinie, gdzie Ks. Krzysztof Panasowiec utworzył sobotnio-niedzielne szkoły, w których naucza języka polskiego, katechezy, śpiewu, etyki, wychowania fizycznego i prowadzi zajęcia artystyczne. Członkowie Fundacji Red is Bad zamierzają wesprzeć księdza Krzysztofa w jego działaniach i dostarczyć mu niezbędne do jego działań: sprzęt sportowy i biwakowy, śpiwory, namioty, książki, gry, ubrania i żywność.

Następnym przystankiem będą Korościatyna i Buczacza, gdzie uczestnicy wyjazdu pomodlą się nad mogiłami pomordowanych, głównie przez UPA, Polaków. W planach są także odwiedziny naszych rodaków zamieszkujących Lwów, a także wizyta na cmentarzu Orląt Lwowskich.

Ciekawą postacią, z którą się spotkają przedstawiciele Fundacji jest pani Jadwiga Zappe - krzewicielka polskości we Lwowie, odznaczona honorowym tytułem Weterana Walk o Wolność i Niepodległość, tytułem Kustosza Pamięci Narodowej, Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski oraz Krzyżem Oficerskim Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej.

To jak będziemy pamiętali o Kresach definiuje jakimi patriotami jesteśmy. Tam nadal mieszkają Polacy, są nasze miejsca pamięci. Tam nadal jest polskość, o którą powinniśmy dbać i wspierać naszych rodaków jeśli są w trudnej sytuacji. My jako Fundacja o tym pamiętamy i zapraszamy wszystkich podobnie myślących do wsparcia naszej akcji. Prowadzimy zbiórkę w naszych stacjonarnych sklepach rzeczy, które później zostaną przekazane naszym rodakom. Pokażmy, że o nich pamiętamy – powiedział niezależnej.pl Paweł Szopa, prezes Fundacji Red is Bad oraz współzałożyciel marki.

Każdy może wesprzeć wyjazd dokonując przelewu na konto fundacji Red is Bad lub dostarczając do stacjonarnych sklepów Red is Bad dary, które chcielibyście przekazać Rodakom. Mile widziane są np. śpiwory, akcesoria sportowe i szkolne, słodycze, zabawki.

FUNDACJA RED IS BAD
Numer rachunku bankowego PKO BP
76 1020 1013 0000 0002 0354 7858
W tytule przelewu prosimy o umieszczenie opisu "darowizna na Kresy".