Kornel Morawiecki o aneksie WSI: Prezydent powinien go ujawnić

Prezydent Andrzej Duda powinien ujawnić aneks z weryfikacji WSI - uważa przewodniczący koła poselskiego Wolni i Solidarni Kornel Morawiecki. Jego zdaniem ukrywanie informacji, które mieściły się w służbach jest „nie w porządku”.

Kornel Morawiecki
Maciej Luczniewski/Gazeta Polska

Tygodnik „Gazeta Polska” podał, że szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego Piotr Bączek w czerwcu zwrócił się do prezydenta Andrzeja Dudy o przekazanie aneksu z weryfikacji WSI. W jego ocenie, dokument ten powinien zostać ujawniony. Bączek przypomniał, że zgodnie z przepisami „to szef SKW jest dysponentem materiałów do komisji weryfikacyjnej, a także dysponentem wszelkiej dokumentacji, w tym także aneksu”.

Kornel Morawiecki pytany w Radiowej Trójce, czy prezydent powinien ujawnić aneks do raportu z weryfikacji WSI, odparł: „oczywiście, uważam, że tak”.

To jest nie w porządku, jak my prawie 30 lat po transformacji, w dalszym ciągu kryjemy jakby informacje, które mieściły się wtedy w służbach 
– podkreślił poseł.

Jak dodał, w Polsce „właściwie takiej pełnej lustracji nie ma”. 

W dalszym ciągu zbiór zastrzeżony gdzieś jest i nawet pan prezydent teraz nie ujawnia – jest już dwa lata po wyborach – aneksu WSI 
– powiedział Morawiecki.

Rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński poinformował dziś, że „na razie prezydent podtrzymuje decyzję świętej pamięci prezydenta Lecha Kaczyńskiego, który nie zdecydował się na ujawnienie tego aneksu”.

Jak podaje „Gazeta Polska”, według nieoficjalnych informacji, w aneksie znalazły się nieznane wcześniej fakty dotyczące genezy polskiej mafii, w której niezwykle istotną rolę odgrywali żołnierze oraz tajni współpracownicy wojskowych służb specjalnych PRL-u.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#Kornel Morawiecki #aneks WSI #WSI #Andrzej Duda

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo