Arłukowicz próbował jątrzyć, ale nie wyszło. Lekarze rezydenci nie dali sobą manipulować

Zawieszamy protest głodowy do czasu spotkania z premier Beatą Szydło - poinformował dzisiaj rano Filip Płużański z Porozumienia Rezydentów OZZL. Tymczasem wydarzenia chętnie komentuje poseł Platformy Bartosz Arłukowicz, były minister zdrowia w rządzie PO-PSL. Internauci, komentując jego słowa, najczęściej używają określenia: \"hipokryzja\".

Bartosz Arłukowicz
Maciej Luczniewski/Gazeta Polska

Spotkanie z premier ma się odbyć o godz. 13.00 w Centrum Partnerstwa Społecznego "Dialog".

We wtorek wieczorem z protestującymi spotkał się marszałek Senatu Stanisław Karczewski i minister w KPRM Henryk Kowalczyk, który przekazał im list od premier. Beata Szydło zaprosiła lekarzy na rozmowy, zastrzegła jednak, że mogą się one odbyć "dopiero po zakończeniu trwającego protestu".

Mamy dobrą wolę i liczymy na to samo

- napisała premier.

Zawieszamy protest do czasu spotkania z panią premier. Nasi przedstawiciele będą na spotkaniu i od tego wszystko zależy. Oczywiście mamy duże nadzieje. Biorąc pod uwagę, ile spotkań odbyliśmy wcześniej, to tak naprawdę nie możemy wykluczyć niczego 
- powiedział Płużański.

Rezydenci domagają się m.in. wzrostu finansowania ochrony zdrowia, poprawy warunków pracy i podwyższenia wynagrodzeń. Podkreślają, że ich głównym postulatem jest wzrost finansowania ochrony zdrowia do poziomu 6,8 proc. PKB w trzy lata, z drogą dojścia do 9 proc. przez najbliższe dziesięć lat. Chcą też zmniejszenia biurokracji, skrócenia kolejek, zwiększenia liczby pracowników medycznych, poprawy warunków pracy i podwyższenia wynagrodzeń.

Jak można było łatwo przewidzieć, ten protest wykorzystują politycy części opozycji do ataków na rząd. Z dużym zażenowaniem można jednak obserwować, że szczególnie aktywny jest były minister z rządzie Platformy Obywatelskiej Bartosz Arłukowicz. Zapomniał co wcześniej robił? A właściwie, że nic nie zrobił!

Był Pan przez 4 lata MZ. Dlaczego nic Pan nie zrobił w tym temacie? Nie protestowali to nie było problemu? #hipokryzja

— BW (@blazej_61) 11 października 2017

Napiszcie proszę ex ministrowi zdrowia, że zalecam mu, jako koleżanka po fachu wizytę u geriatry, bo go skleroza dopada. Hipokryta. pic.twitter.com/TfqvYtvwT0

— Justyna (@justyna560) 10 października 2017

Szybko też okazało się, że Arłukowicz nie lubi trudnych pytań

To jest ten dialog społeczny opozycji@Arlukowicz banuje za pytaniapic.twitter.com/7tnJmWJHaz

— MF(@michalski1976) 11 października 2017

Dawanie bana, za słowa prawdy o stylu polityki, jaką Pan uprawia, świadczy tylko o Panu, Panie @Arlukowicz. Gdzie byłeś człowieku, gdy miałeś realny wpływ na sprawy o których piszesz?

— Momma-Son (@simon___cooper) 11 października 2017

 Źródło: PAP, niezalezna.pl, twitter

 

#lekarze rezydenci #Bartosz Arłukowicz #służba zdrowia

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo