Dzisiaj odbyły się uroczystości związane z 90. miesięcznicą katastrofy smoleńskiej. Po mszy świętej w warszawskiej archikatedrze, przeszedł Marsz Pamięci.

CZYTAJ WIĘCEJ: Ks. Małecki do uczestników miesięcznicy: Jesteście stróżami pamięci o wielkiej ranie narodu

Po wystąpieniu prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego na Krakowskim Przedmieściu apel Klubów „Gazety Polskie” odczytała poseł Anita Czerwińska.

„Przebyliśmy razem bardzo długą drogę. Na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie, ale też w dziesiątkach miast w Polsce i na świecie, spotykamy się co miesiąc, by modlić się za poległych w Smoleńsku" - stwierdziła.

„Nasze spotkania przypominają te sprzed trzydziestu lat, kiedy Polacy chodzili na Msze za Ojczyznę odprawiane przez Księdza Jerzego Popiełuszkę. Październik jest właśnie miesiącem jego męczeńskiej śmierci. Musiały minąć lata, by z tragedii Jego śmierci i wielu innych zabitych w stanie wojennym, wyrosła nowa Polska” - mówiła poseł Czerwińska.

„My też musieliśmy czekać wiele lat, by ofiara poległych w Smoleńsku zrodziła owoce. Te owoce widzimy dzisiaj. Ci, którzy domagali się prawdy nie tylko dokonali wielkiej zmiany politycznej, ale spowodowali, że Polska jest dzisiaj zupełnie innym krajem. Przerwane zostały największe patologie niszczące państwo, odbudowywane są struktury gospodarcze i społeczne. Polska jawi się dzisiaj w Europie jako kraj stabilizacji i rozwoju. Stało się to dzięki wielkiej społecznej mobilizacji. To modlitwa i walka o prawdę zjednoczyła miliony ludzi. Nasz jedność i wiara są najwspanialszym pomnikiem dla poległych” - podkreślono w apelu Klubów „Gazety Polskiej”.