Ursus ze zwycięstwem w dużym przetargu i znacznym skokiem giełdowym.

Spółka Ursus Bus wygrała przetarg na dostawę elektrycznych autobusów niskopodłogowych dla Zielonej Góry. Kontrakt warty 96,5 mln zł brutto obejmuje dostawę 47 fabrycznie nowych autobusów miejskich o długości 12 metrów. Przełożyło się to na duży wzrost Ursusa w dzisiejszych notowaniach giełdowych.

Zdjęcie ilustracyjne
Wikimedia Commons/Travelarz/CC BY-SA 3.0 pl

Dziś Miejski Zakład Komunikacji w Zielonej Górze poinformował o wyborze oferty spółki Ursus Bus w największym przetargu w Polsce, a zarazem jednym z największych w Europie, na dostarczenie autobusów elektrycznych. Termin pierwszej dostawy przewidziano na 1 lipca 2018 r., a realizację całego zamówienia do końca listopada przyszłego roku. Wartość oferty wynosi 96,5 mln zł brutto.

Model Ursus City Smile, który zostanie dostarczony do Zielonej Góry to nowoczesny, 12-metrowy autobus miejski napędzany wyłącznie energią elektryczną. W odróżnieniu od pojazdów spalinowych czy hybrydowych, które także wyposażone są w mały silnik diesla – elektrobus Ursusa jest całkowicie zeroemisyjny. Oznacza to, że nie emituje żadnych spalin do atmosfery, dzięki czemu pozytywnie wpływa na środowisko.

Dodatkowo podczas ruszania z przystanku wytwarza czterokrotnie mniej hałasu niż autobusy z napędem diesla i hybrydowym. W czerwcu tego roku spółka Ursus Bus powołała konsorcjum „Polski E-BUS”. Jego celem jest stworzenie projektu nowego, całkowicie polskiego autobusu elektrycznego następnej generacji dla transportu publicznego.

Zwycięstwo w przetargu przełożyło się na skok w notowaniach giełdowych. Na szerokim rynku, Ursus zanotował drugi najmocniejszy wzrost - 12,63 proc.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Zielona Góra #giełda #autobusy elektryczne #Ursus

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo