Poinformował o tym rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi Krzysztof Kopania.

Jak wyjaśnił, z dotychczasowych ustaleń wynika, że mężczyzna w ciągu ostatnich jedenastu miesięcy uporczywie nękał młodą kobietę, zatrudnioną w jednym ze zgierskich urzędów. Wysyłał jej różne wiadomości tekstowe, nachodził w miejscu pracy i groził pozbawieniem życia.

Przy okazji wizyt w urzędzie, jakie miały miejsce w lipcu tego roku, kilkakrotnie groził innym zatrudnionym tam kobietom. Krzyczał też, że wysadzi budynek. Jego zachowanie spowodowało, że kobiety czuły się zagrożone - podała prokuratura.

Jak poinformował Kopania, kolejną ofiarą 38-latka była kobieta, która nieopodal niego mieszkała. W kwietniu podejrzany grożąc jej, wymachiwał nożem. Innym razem krzycząc na pokrzywdzoną, przeciągając swój palec wokół szyi, groził jej pozbawieniem życia.

Rzecznik zwrócił uwagę, iż mimo, że mężczyźnie grozi do 3 lat więzienia, prokurator skierował do sądu wniosek o aresztowanie. Podstawą wniosku była realna obawa, że 38–latek może w przyszłości popełnić ciężkie przestępstwo przeciwko życiu i zdrowiu.

Planowane jest poddanie mężczyzny badaniom sądowo–psychiatrycznym, pod kątem ustalenia jego poczytalności i czy jego pozostawanie na wolności nie stwarza zagrożenia.