Wypadek śmigłowca na Łotwie. Na pokładzie byli Polacy

/ NMPdienests \ CC BY-NC-SA 2.0

  

Na Łotwie, gdzie rozgrywany jest Rajd Liepāji, ostatnia runda ME, wydarzył się tragiczny wypadek śmigłowca z Polakami na pokładzie - informują lokalne media. Jedna osoba nie żyje. - Ofiarą śmiertelną w wypadku śmigłowca był Polak - poinformował dyżurny ambasady RP w Rydze.

Jak podała łotewska policja do wypadku doszło o godz. 13.35, podczas jedenastego odcinka rajdu. Rywalizacja została zatrzymana, a wyniki odcinka anulowano.

"Na pokładzie były cztery osoby - dwóch Polaków i dwie osoby z Łotwy. Jeden z naszych rodaków zginął na miejscu, a drugi - tak jak Łotysze - przebywa w szpitalu"

- poinformował dyżurny ambasady RP.

Kajetan Kajetanowicz z pilotem Jarosławem Baranem (Ford Fiesta R5), który już w sobotę zapewnili sobie trzeci z rzędu tytuł rajdowych mistrzów Europy, wycofali się z imprezy.

Rajd wygrał Rosjanin Nikołaj Griazin (Skoda Fabia R5). Drugie miejsce zajął Fin Kalle Rovanpera (Ford Fiesta R5) - strata 18,5 s, a trzecie Łukasz Habaj (Ford Fiesta R5) - strata 2.52,8.

Załoga Lotos Rally Team jako pierwsza w historii wywalczyła tytuł trzy razy z rzędu.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

"Polska potrzebuje feminizmu" - pisały rok temu... A teraz? Inicjatywa Feministyczna ROZWIĄZANA!

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com; facebook.com/InicjatywaFeministyczna

  

To już koniec polskiej wersji Inicjatywy Feministycznej. Facebookowy komunikat na oficjalnym profilu feministek nie pozostawia wątpliwości: "Po trzynastu latach od rejestracji Partii Kobiet, obecnej Inicjatywy Feministycznej, Ogólnopolski Zjazd Partii oraz Zarząd Partii podjął decyzję o jej rozwiązaniu" - czytamy.

Inicjatywa Feministyczna to partia polityczna, która wcześniej działała pod szyldem założonej przez Manuelę Gretkowską Partii Kobiet. Przed wyborami samorządowymi w 2018 r. Inicjatywa została jednym z sygnatariuszy reaktywowanej koalicji SLD Lewica Razem, a w wyborach do europarlamentu wchodziła w skład Koalicji Europejskiej.

Od jakiegoś czasu relacje działaczek Inicjatywy Feministycznej z Lewicą zaczęły się psuć. Efektem tego było zerwanie współpracy z Lewicą.

[polecam:https://niezalezna.pl/284319-feministki-zrywaja-z-biedroniem-czarzastym-i-zandbergiem-oskarzaja-ich-o-patriarchalizm]

- Polska potrzebuje feminizmu, lewica - jak się zdaje - niekoniecznie. Lewicę zawsze postrzegałyśmy jako oczywistego partnera w polityce. Niestety, jak to się mówi, uczucie okazało się nieodwzajemnione. Trzech przywódców lewicowych partii nie przewidziało miejsca na listach dla feminizmu

 - oświadczały działaczki Inicjatywy Feministycznej w sierpniu 2019 roku. Robertowi Biedroniowi, Włodzimierzowi Czarzastemu oraz Adrianowi Zandbergowi dostało się za... patriarchalizm.

Okazało się jednak, że bez wsparcia feministek Lewica weszła do Sejmu, a Inicjatywa Feministyczna? Właśnie... zakończyła działalność. 

- Po trzynastu latach od rejestracji Partii Kobiet, obecnej Inicjatywy Feministycznej, Ogólnopolski Zjazd Partii oraz Zarząd Partii podjął decyzję o jej rozwiązaniu

- napisano na Facebooku. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, facebook.com

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts