Ignoranci w BBC - nazwali „Różaniec Do Granic” kontrowersyjnymi modłami. Jest szybka reakcja

twitter.com/printscreen

  

Polscy katolicy prowadzili kontrowersyjny dzień modlitwy przy granicach - tak internetowy portal BBC zatytułował materiał poświęcony „Różańcowi Do Granic”. Pod wpisem na Twitterze rozpętała się burza. Internauci chcieli wiedzieć, cóż kontrowersyjnego brytyjska stacja dostrzegła w zwyczajnej modlitwie.

„Różaniec Do Granic” zorganizowano w święto Matki Bożej Różańcowej w 320 kościołach na terenie 22 diecezji na obrzeżach Polski. Modlitewne spotkania odbywały się w intencji pokoju dla Polski i całego świata. Ich uczestnicy zgromadzili się w sobotę rano w kościołach, gdzie wysłuchali konferencji, a potem uczestniczyli w mszach świętych i adoracji Najświętszego Sakramentu. Następnie wędrowali do wyznaczonych miejsc modlitwy, gdzie o godz. 14 rozpoczęła się modlitwa różańcowa.

Czytaj też: Premier pozdrowiła uczestników akcji „Różaniec do granic”

Portal internetowy brytyjskiej BBC pokusił się o zilustrowanie materiału z Polski cudacznym tytułem.

Nie umkneło to uwadze internautów.

Cóż kontrowersyjnego jest w modlitwie? Wiem, że zwykliście łączyć religię z bombami, ale tak dzieje się u was, a nie tutaj

- skomentował jeden z nich.

Dalsza dyskusja też przebiegała dość ciekawie.

Co jest w tym kontrowersyjnego? Że (modlący się - red.) nie używają dywaników?

- pytali użytkownicy Twittera.

Byli też i tacy, którzy chwalili Polskę.

Kocham to, gdy lewicowi pracownicy BBC jęczą ze strachu przed katolicyzmem. Tak, to jest dla was kontrowersyjne. Dla nas to coś normalnego

- napisał jeden z internautów.

To jest Polska. Modlimy się tu codziennie

- dodała jedna z pań.

Warto przytoczyć jeszcze kilka komentarzy.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, twitter.com

Tagi

Wczytuję komentarze...

Pawłowicz przegrywa z Owsiakiem. Orzekała sędzia Góral, która kazała przepraszać Ziobrze

/ fot. Filip Blazejowski/Gazeta Polska

  

Sąd Apelacyjny w Warszawie orzekł, że Jerzy Owsiak nie musi przepraszać Krystyny Pawłowicz za wulgaryzmy kierowane pod jej adresem. Chodzi m.in. o stronę internetową „Ruch Wypier… Krystyny Pawłowicz w Kosmos”, której założenie miał inspirować lider WOŚP. Jak pisze Dorota Kania na Twitterze, werdykt w sprawie wydała sędzia Marzanna Góral, która wcześniej kazała ministrowi sprawiedliwości Zbigniewowi Ziobro przeprosić sędzię Justynę Koskę-Janusz za podważanie jej kompetencji oraz za rzekomo bezpodstawną krytykę w komunikacie resortu z 2016 r. „Na stanowisko powołał ją [Marzannę Góral] B. Komorowski. Zaskoczeni?” - pyta redaktor naczelna Telewizji Republika.

Zgodnie z prawomocnym wyrokiem, Jerzy Owsiak nie musi przepraszać byłej poseł, dziś sędzi Trybunału Konstytucyjnego. Pawłowicz pozwała lidera WOŚP za słowa z 2014 r. i za to, że miał inspirować on powstanie wulgarnej strony internetowej. Sąd orzekł ponadto, że Pawłowicz ma zapłacić Owsiakowi 4 tys. zł.

Była poseł Prawa i Sprawiedliwości napisała na Twitterze, że sąd uzasadnił wydany wyrok „prawem do opinii o polityku”.

Mam mieć jako polityk grubą skórę, bo ochrona prawna w takich sytuacjach nie należy mi się. Uchylono łagodny wyrok I inst. nakazujący Owsiakowi jedynie przeproszenie mnie. Czekam na „konkurs” – „Kto zabije Krystynę Pawłowicz"

- czytamy we wpisie.

[polecam:http://niezalezna.pl/308522-ten-wyrok-jest-juz-prawomocny-owsiak-przegral-w-sadzie-z-prof-krystyna-pawlowicz]

Sprawę skomentowała redaktor naczelna Telewizji Republika Dorota Kania. Jak pisze na Twitterze, sędzia, która wydała dzisiejszy wyrok w Sądzie Apelacyjnym w Warszawie, to Marzanna Góral - powołana na stanowisko w 2013 roku przez prezydenta Bronisława Komorowskiego.

[polecam:http://niezalezna.pl/307906-lis-odpowie-za-swoje-slowa-pod-adresem-pieli-moze-w-przyszlosci-dzisiejsze-przesluchania-odroczono]

Wcześniej wydała orzeczenie nakazujące przeproszenie przez Ministerstwo Sprawiedliwości warszawską sędzię. Na stanowisko powołała ją B. Komorowski. Zaskoczeni?

- przypomina we wpisie.

Przypomnijmy, że w 2014 roku podczas festiwalu „Woodstock” Owsiak określił Pawłowicz mianem „kobiety z poglądami rodem z PRL”. Mówił tez, że „pani Krystyna może stać się normalnym człowiekiem” i „nie odlecieć w kosmos”. Ogłosił wówczas konkurs na „rozwinięcie skrótu RWKPwK”.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, Twitter

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts