Cel nie uświęca środków

  

W ostatnich kilku dniach media światowe i polskie obiegły informacje o wstrząsających wydarzeniach, do jakich w dniu referendum niepodległościowego doszło w stolicy Katalonii – Barcelonie.

Filmy pokazywały brutalne zachowanie policji hiszpańskiej; widać było funkcjonariuszy, którzy po bruku ciągną za włosy kobiety, kopią leżących mężczyzn. Słowem, sceny jak żywcem przeniesione z Polski czasu stanu wojennego. Prawdopodobny bilans tych interwencji to około tysiąca rannych. Jestem absolutnym przeciwnikiem rozbijania państw, odłączania się od nich dużych regionów. Co więcej, wiemy o tym, że w tego typu działania, jak promowanie lokalnych separatyzmów, rozbijanie od wewnątrz Unii Europejskiej czy NATO, zaangażowana jest Federacja Rosyjska. Argumentów, dla których należy zdecydowanie przeciwstawiać się wszelkim próbom destrukcji zachodnich organizacji międzynarodowych i państw, jest niewątpliwie wiele. Z drugiej jednak strony sprzeciw ten nie może oznaczać tolerancji dla łamania podstawowych praw człowieka, bo właśnie jednym z wyznaczników naszej cywilizacji jest to, że nie ma zgody na postępowanie według reguły „cel uświęca środki”.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts