Tak media kłamały ws. spotkania Duda-Kaczyński. Biskupi odpowiadają na fake news. TREŚĆ OŚWIADCZENIA

Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski zdementował nieprawdziwą informację podaną przez RMF FM. „Na portalu rmf24.pl w artykule >>Biskupi chcieli doprowadzić do spotkania pojednawczego Duda-Kaczyński. Prezes PiS odmówił<< podano fałszywą informację, jakoby strona kościelna chciała doprowadzić do  spotkania Prezydenta RP pana Andrzeja Dudy i Prezesa PiS pana Jarosław Kaczyńskiego na Jasnej Górze” – napisał w komunikacie ks. Paweł Rytel-Andrianik.

pixabay.com

Portal rmf24.pl podał, że „grupa polskich biskupów” miała próbować zorganizować spotkanie pojednawcze prezydenta Andrzeja Dudy z Jarosławem Kaczyńskim po tym, jak prezydent zawetował ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa i Sądzie Najwyższym autorstwa PiS. Fake news powieliły za RMF FM m.in. Wirtualna Polska, portal dziennika „Rzeczpospolita” i fakt.pl. 

Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski poinformował, że artykuł zawiera fałszywe informacje.

Na portalu rmf24.pl w artykule „Biskupi chcieli doprowadzić do spotkania pojednawczego Duda-Kaczyński. Prezes PiS odmówił” podano fałszywą informację, jakoby strona kościelna chciała doprowadzić do spotkania Prezydenta RP pana Andrzeja Dudy i Prezesa PiS pana Jarosława Kaczyńskiego na Jasnej Górze dn. 26 sierpnia br., z okazji 300-lecia koronacji obrazu Matki Bożej. Jest to fałszywa informacja – fake news! 

– oświadczył rzecznik episkopatu.

Podkreślił, że „Kościół widzi swą misję w głoszeniu Ewangelii wszystkim ludziom i w prowadzeniu ich do zbawienia, a nie w bieżących mediacjach politycznych”.

Ks. Rytel-Andrianik przypomniał orędzie papieża Franciszka na tegoroczny Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu, w którym papież napisał: 

Umysł człowieka jest wciąż w ruchu i nie może zaprzestać „mielenia” tego, co otrzymuje, ale to do nas należy decyzja, jaki materiał mu dostarczamy.

Nie jest to pierwszy „fake news” w sprawach dotyczących Kościoła katolickiego w Polsce. Apelować więc trzeba, aby – przez szacunek do odbiorców – nie dostarczano umysłom ludzi fałszywych informacji

– podkreślił rzecznik KEP.

Poniżej pełna treść oświadczenia:

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Andrzej Duda #Jarosław Kaczyński #biskupi #Episkopat #fake news #RMF FM #Konferencja Episkopatu Polski #KEP

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo