Mieszkańcy dwudziestu miast podróżują za złotówkę

1 zł – tyle kosztuje bilet komunikacji miejskiej w Rzeszowie kupiony telefonem komórkowym przy użyciu bezpłatnej aplikacji mPay i portfela cyfrowego Masterpass. Tak niska cena przejazdu obowiązuje w czasie akcji promocyjnej. Jest to druga edycja ogólnopolskiej akcji. Bierze w niej udział ponad 20 polskich miast.

twitter.com/printscreen

Promocja potrwa do wyczerpania puli 100 tys. biletów (na wszystkie miasta biorące udział w akcji), nie dłużej jednak niż do końca roku. Promocją objęte są bilety, których koszt mieści się w przedziale od 1,10 zł do 5 zł.

- Aby kupić bilet w promocyjnej cenie należy uruchomić w komórce aplikację mPay, a następnie wybrać miasto i potrzebny bilet. W kolejnym kroku użytkownik wybiera dowolny portfel Masterpass, na przykład mPay Wallet, jako formę płatności i potwierdza zakup wprowadzając kod PIN, który ustalił samodzielnie podczas rejestracji w mPay. Rabat jest naliczany automatycznie podczas każdej transakcji zrealizowanej w czasie trwania akcji – wyjaśnił Łukasz Bardyszewski z mPay.

Zapewnił jednocześnie, że za płatność kartą nie jest pobierana żadna prowizja, a pasażerowie mogą korzystać z zakupu tańszych biletów wielokrotnie.

- Dzięki aplikacji mobilnej podróżujący mogą skutecznie omijać kolejki do kas i kupować bilety z pominięciem tak uciążliwych czynności jak odliczanie drobnych czy szukanie otwartego punktu sprzedaży – zauważył Bardyszewski.

Kupienie w ten sposób biletu jest równoznaczne z jego skasowaniem. W razie kontroli bilet należy wyświetlić otwierając zakładkę „Kontrola biletów”. Jest to możliwe także wtedy, gdy telefon nie ma połączenia z internetem.

W akcji promocyjnej mogą uczestniczyć posiadacze kart z logo różnych banków i organizacji płatniczych. Aby móc płacić nimi za bilety należy zarejestrować się w cyfrowym portfelu mPay Wallet. Można to zrobić na stronie internetowej www.wallet.mpay.pl lub bezpośrednio w aplikacji.

Z tańszych przejazdów można korzystać we wszystkich miastach, w których mPay udostępnia płatności za bilety komunikacji miejskiej.

Celem akcji jest propagowanie mobilnego stylu życia oraz zachęcanie użytkowników telefonów do korzystania z nowoczesnych, bezgotówkowych rozwiązań płatniczych.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#bilet #złotówka #mPay

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo