Pielgrzymka uczniów szkół im. Jana Pawła II. Tysiące przybyły na Jasną Górę

/ Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Kilkanaście tysięcy uczniów szkół imienia Jana Pawła II, a także ich nauczyciele i katecheci, modliło się na Jasnej Górze w Częstochowie. Jak mówili uczestnicy pielgrzymki, jest to m.in. okazja do wymiany doświadczeń i metod nauczania.

W tym roku włączamy się w nurt Kościoła, przychodzimy z dziękczynieniem za 300-lecie koronacji wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej, 140 lat objawień w Gietrzwałdzie i 100-lecie objawień fatimskich. To są nasze główne intencje, i polecamy Panu Bogu nas samych w dobie reformy oświaty, która dotknie też Rodzinę Szkół im. Jana Pawła II. Wiemy, że damy radę, wiemy, że wszystko będzie dobrze 
– mówił inicjator powstania Rodziny Szkół im. Jana Pawła II Zbigniew Gumiński.

Uroczystej mszy św. pod jasnogórskim szczytem przewodniczył i homilię wygłosił biskup radomski Henryk Tomasik, krajowy duszpasterz Rodziny Szkół im. Jana Pawła II. 

Dzisiaj na Jasnej Górze chcemy przypomnieć, że nasz patron – święty Jan Paweł II mówił: cały Twój, Maryjo. Od naszego patrona chcemy uczyć się takiej postawy wobec Pana Boga i Matki Najświętszej 
– powiedział podczas homilii bp Tomasik.

Początki spotkań przedstawicieli szkół im. Jana Pawła II w najsłynniejszym polskim sanktuarium sięgają 16 października 1998 r., kiedy to w dwudziestą rocznicę pontyfikatu Ojca Świętego Jana Pawła II w Publicznej Szkole Podstawowej nr 41 (obecnie Zespół Szkół Integracyjnych) w Radomiu odbyła się uroczystość nadania szkole jego imienia.

Wydarzenie to zainspirowało jednego z rodziców – Zbigniewa Gumińskiego, mającego w tej placówce troje dzieci, do odszukania w Polsce szkół, których patronem jest Ojciec Święty.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Odblokowana dk nr 12 między Sulejowem a Opocznem

/ Kondzio1990; https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.en

  

Droga krajowa nr 12 między Sulejowem a Opocznem została odblokowana po wypadku, w którym pięć osób zostało rannych.

Późnym popołudniem w miejscowości Kozenin zderzyły się dwa samochody osobowe i ciągnik rolniczy. Droga była zablokowana przez ponad 3 godziny.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl