Po tych słowach Cezarego Pazury lewactwo zawyje z wściekłości – WIDEO

Cezary Pazura / Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

– Mi szkoda czasu na marsze (…). Ja jednak jestem taki może staroświecki i przede wszystkim katolik – aborcja nie jest nam po drodze – podkreślił Cezary Pazura na antenie TVP Info zapytany o tzw. czarny protest. Aktor mówił również o tym, dlaczego włączył się w inicjatywę „Różaniec do granic” i wystąpił w spocie zachęcającym do udziału w akcji. Było też o wojnie religijnej z islamem. Zobacz CAŁĄ ROZMOWĘ z Cezarym Pazurą.

W programie „Minęła 20” Michał Rachoń rozmawiał ze swoim gościem – wspomnianym Cezarym Pazurą – o odbywającym się wczoraj tzw. czarnym proteście. – Aborcja, zdaniem tych, którzy protestują, powinna być szerzej dostępna – zwrócił uwagę Rachoń. 

Strasznego słowa pan użył. Jak to „szerzej dostępna” aborcja? Można jeszcze szerzej? Ja tego nie rozumiem, bo to są sprawy tak drażliwe, wrażliwe i delikatne, że my sobie nie damy rady z tym tematem w kilka minut – na niego trzeba poważnej dyskusji 
– odpowiedział Pazura.

Mi szkoda czasu na marsze takie właśnie, ale na tym polega demokracja – każdy może swój pogląd wypowiadać głośno i może sobie robić swoje marsze, protesty i tak dalej. Jedni się z tym utożsamiają, drudzy nie. Ja jednak jestem taki może staroświecki i przede wszystkim katolik – aborcja nie jest nam po drodze. Nijak 
– podkreślił aktor.

Pazura mówił również o tym, dlaczego włączył się w inicjatywę „Różaniec do granic” i wystąpił w spocie zachęcającym do udziału w akcji

Jestem w ogóle zwolennikiem ludzkiej aktywności, takiej aktywności, która czemuś ma służyć i nie wyrządzać nikomu krzywdy. I to jest akurat taka aktywność. Młodzi ludzie mówią: „Panie Cezary, mamy taki projekt. Zostałby pan ambasadorem tej akcji?”. Ja mówię „No pewnie”. Modlitwy nigdy nie jest za dużo, przynajmniej dla nas, dla chrześcijan 
– mówił Pazura.

Pojedynczy człowiek, modląc się i żyjąc uczciwie, ma siłę zmieniać świat. Jeżeli połączymy się w miliony, to tym bardziej. Myślę, że możemy być znakiem drogowym dla współczesnej Europy, jeśli chodzi o taki punkt widzenia 
– podkreślił Cezary Pazura.

Znany aktor był także pytany o to, czy Europa jest dziś czymś zagrożona wojną religijną ze strony islamu. 

Wojna religijna trwa. Zawsze trwała i zawsze będzie trwać, bo to jest wojna sumień, to jest wojna punktów widzenia światów. Ona trwa cały czas i są ofiary. Czy tego nie widać?
– odpowiedział Pazura.

Poniżej cały program „Minęła 20”. Rozmowa z Cezarym Pazurą od 27. minuty nagrania:

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: TVP Info, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Tragiczny bilans: 290 zabitych, 500 rannych. Ale liczba ofiar zamachów może wzrosnąć!

/ / Twiter/ siostrysfb

  

Do 290 wzrósł bilans zabitych podczas ataków bombowych na kościoły i hotele na Sri Lance w Wielką Niedzielę. Liczba rannych sięga 500 – podał rzecznik policji Ruwan Gunasekera. Zatrzymano jak dotąd 24 osoby. Żadna organizacja nie przyznała się do zamachów.

Rzecznik policji zaznaczył, że bilans nie jest ostateczny. Władze przyjmują, że w atakach zginęło ok. 37 cudzoziemców, ale tylko w jedenastu przypadkach udało się zidentyfikować ofiary. Niektóre z ciał są tak dalece zmasakrowane, że ustalenie tożsamości może zająć sporo czasu.

Tym należy tłumaczyć zwłokę w ogłaszaniu narodowości ofiar.

Poprzedni bilans ofiar, podany przez policję, mówił o co najmniej 215 ofiarach śmiertelnych i 450 rannych. Jednocześnie zastrzegano, że ze względu na ciężki stan części poszkodowanych osób ostateczna liczba zabitych może jeszcze wzrosnąć.

Policja poinformowała wieczorem w niedzielę, że dotarła do furgonetki, którą podejrzani prawdopodobnie przyjechali do Kolombo oraz kryjówki, w której się ukrywali.

W poniedziałek źródła policyjne podały, że na drodze prowadzącej na międzynarodowe lotnisko w Kolombo znaleziono bombę domowej roboty. Została ona zneutralizowana przez saperów. Lotnisko funkcjonuje bez zakłóceń.

Agencja Reutera podała, że policja wszczęła dochodzenie w sprawie niedopełnienia procedur i błędów służby wywiadu, co umożliwiło ataki bombowe w 9 miejscach jednocześnie - w kościołach i w luksusowych hotelach.

Błędy popełnione przez służbę bezpieczeństwa zostały zasygnalizowane przez co najmniej dwóch ministrów. Szef resortu telekomunikacji Harin Fernando napisał w niedzielę na Twitterze:

"Niektórzy oficerowie wywiadu wiedzieli o przygotowywanych atakach, ale ich ostrzeżenia dotarły z opóźnieniem. Muszą być podjęte specjalne kroki wyjaśniające, dlaczego te ostrzeżenia zignorowano".

Z kolei minister integracji narodowej, języków oficjalnych i hinduizmu - Mano Geneshan podał, że agenci bezpieczeństwa pracujący na rzecz jego resortu "wiedzieli o zamachu".

Premier Ranil Wickremesinghe w telewizyjnym wystąpieniu powiedział, że według wstępnych ustaleń wszyscy aresztowani pochodzą ze Sri Lanki. Krajowy wywiad sygnalizował, że może dojść do zamachów i obecnie trwa sprawdzanie, dlaczego nie podjęto odpowiednich działań, by do nich nie dopuścić - dodał.

Wiceminister obrony Ruwan Wijewardene przekazał, że większość z eksplozji to samobójcze ataki terrorystyczne. Na razie nikt nie przyznał się do ich przeprowadzenia, ale zdaniem wiceministra winę ponoszą religijni ekstremiści.

Do pierwszych sześciu eksplozji doszło rano w przeciągu 30 minut w trzech kościołach w Kolombo i dwóch innych miastach - Negombo i Batticaloa oraz w trzech luksusowych hotelach w Kolombo. Siódmy wybuch miał miejsce w niewielkim pensjonacie na przedmieściach Kolombo, a ósmy nastąpił w dzielnicy mieszkalnej Dematagoda, również na obrzeżach stolicy. Dziewiąty miał być przeprowadzony na lotnisku, ale się nie powiódł.

Były to największe ataki w tym azjatyckim kraju od zakończenia wojny domowej w 2009 roku.

Według danych z 2012 roku ok. 70 proc. mieszkańców Sri Lanki to buddyści, 12,6 proc. hinduiści, 9,7 proc. - muzułmanie, a chrześcijanie - 7,6 proc.

Wspólnota katolicka liczy 1,2 mln osób.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl