Skandalicznie, paranoicznie, absurdalnie. Zobacz wypowiedzi uczestników „czarnego protestu”

/ Filip Błażejowski/Gazeta Polska

  

Wczoraj odbył się tzw. czarny wtorek, czyli kolejny dzień, kiedy zwolennicy aborcji - niezbyt licznie - paradowali po ulicach. Część demonstrantów postanowiła podzielić się motywami, jakie nimi kierują. Po usłyszeniu niektórych argumentów oczy otwierają się szeroko ze zdumienia...

Słuchając wypowiedzi uczestniczek i uczestników czarnych protestów nie sposób nie odnieść wrażenia, że motywacje były - przynajmniej w założeniu - bardzo różne. Część osób miała jakiś cel, jednak im o tym celu więcej chcieli dowiedzieć się reporterzy, tym stawał się on coraz bardziej mglisty.

CZYTAJ WIĘCEJ: Wystarczyły zaledwie trzy punkty, aby ośmieszyć #CzarnyProtest. Tego feministki się nie spodziewały

Część uczestniczek chciała, nie bacząc na jakąkolwiek logikę, upiec przysłowiowe dwie pieczenie na jednym ogniu, wykazując się nie lada hipokryzją. Czy pani na poniższym nagraniu nie chce oglądać porozrywanych dziecięcych ciał, czy jednak jest zwolenniczką aborcji? Obu spraw pogodzić się bowiem nie da.

W czarny protest włączyli się również mężczyźni, i ci serwowali reporterom zarówno wypowiedzi skandaliczne...

...jak i wyjątkowo patetyczne, takie jakie głosi pan w jasnym płaszczu:

Skoro kobiety źle traktują kobiety, to ewidentnie sprawy w swoje ręce powinni wziąć mężczyźni. Tak, jak ci z Radomia:

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Twitter, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Kanada idzie na wojnę z religią. Największa prowincja zakazała noszenia symboli religijnych!

Zdjęcie ilustracyjne / pxhere/CC0 Public Domain

  

W niedzielę rząd kanadyjskiej prowincji Quebec, kierowany przez regionalnego nacjonalistę, premiera François'a Legault'a, podjął decyzję zakazującą nauczycielom, policjantom, sędziom i innym pracownikom publicznym noszenia symboli religijnych w miejscu pracy. Nowe regulacje prawne wywołały falę oburzenia, a niektórzy urzędnicy wprost zapowiedzieli zignorowanie prawa.

W Kanadzie znika kościół za kościołem. Szacuje się, że w ciągu najbliższych 10 lat zniknie ok. 9000 świątyń. Już obecnie Kościół i budynki przykościelne pełnią tam rozmaite funkcje - od przedszkoli po miejsce zajęć jogi czy tai chi.

Jakby tego było mało, rząd Quebecu podjął ostatnio kontrowersyjną decyzję, dotyczącą zakazu noszenia jakichkolwiek symboli religijnych. Ma on obowiązywać wszystkich urzędników państwowych.

[polecam:https://niezalezna.pl/274074-w-tym-kraju-zamykany-jest-kosciol-za-kosciolem-w-najblizszych-latach-moze-zniknac-9000-swiatyn]

François Legault nazwał ustawę koniecznym środkiem, aby zapewnić separację religii od państwa w bezwzględnie świeckiej prowincji. Dotyczy to między innymi muzułmańskich chust, żydowskich nakryć głowy, turbanów sikhijskich i krzyży katolickich - informuje nytimes.com.

Według opozycji "ostatnia niedziela stała się mrocznym dniem dla całej prowincji". Krytycy twierdzą, że nowe prawodawstwo krzywdzi religijnych muzułmanów, sikhów i Żydów.

Opozycja wskazuje również, że nowa sytuacja prawna może podsycać islamofobię, antysemityzm i lęk przed innymi mniejszościami. Urzędnicy publiczni, w tym kilku burmistrzów i rady szkolne w Montrealu, zapowiedzieli zignorowanie prawa, mimo grożących im konsekwencji.

Rzecznik rządu Quebecu przestrzegł, że rząd ma uprawnienia do weryfikacji stosowania nowego prawodawstwa,  a pracownicy publiczni mogą podlegać środkom dyscyplinarnym.

[polecam:https://niezalezna.pl/264287-ksiadz-ranny-podczas-mszy]

Przeciw wprowadzeniu nowych regulacji protestowali m.in biskupi katoliccy, a także duchowni innych wyznań, według których skutki tej decyzji nie dość, że będą odwrotne od zamierzonych przez rząd, to jeszcze łamią zasady Karty Praw i Wolności prowincji Quebec.

Biskup Pierre Murray wskazał, że kontrowersyjny projekt nie był konsultowany z przedstawicielami wspólnot religijnych.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, nytimes.com, deon.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl