Saramonowicz i jego mądrości o Katalonii i Śląsku zaorane z najmniej oczekiwanej strony

Sytuacja w Katalonii elektryzuje opinię publiczną, a w Polsce stała się przyczynkiem do kolejnej dyskusji nad separacją Śląska. W tej sprawie nie omieszkał wypowiedzieć się jeden z czołowych celebrytów-komentatorów, Andrzej Saramonowicz. Riposty, którą zafundował mu śląski pisarz Szczepan Twardoch, reżyser najwyraźniej się nie spodziewał.

CC BY 2.0, commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=44811776,commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=21955714

Andrzej Saramonowicz to znany w mediach społecznościowych celebryta i komentator bieżącej sytuacji politycznej w Polsce i na świecie, który już nie raz "zabłysnął" swoimi refleksjami na Facebooku. Dramatyczna sytuacja w Katalonii i powracająca niczym bumerang dyskusja nad niezależnością Śląska pobudziły reżysera "Testosteronu" do kolejnej "światłej" wypowiedzi, w której twórca lekceważąco wypowiada się o spuściźnie kulturalnej Ślązaków:

Pech chciał, że słowa reżysera przeczytał Szczepan Twardoch - śląski pisarz, który nie omieszkał odpowiedzieć Saramonowiczowi na jego wpis:

Takiego obrotu spraw reżyser nie mógł się spodziewać - zwłaszcza, że Szczepana Twardocha trudno posądzić o prorządowe sympatie, a przecież to zwolennicy PiS byli do tej pory solą w oku Andrzeja Saramonowicza.

 

 

 Źródło: niezalezna.pl

#testosteron #Facebook #Śląsk #Katalonia #Szczepan Twardoch #Andrzej saramonowicz

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo