PKW wykreśliła Ruch Narodowy z rejestru partii politycznych

Ruch Narodowy został wykreślony przez Państwową Komisję Wyborczą z rejestru partii politycznych. Ma to związek z błędem, który Ruch Narodowy popełnił w sprawozdaniu finansowym za rok 2015.

ruchnarodowy.net

Robert Winnicki, prezes Sądu Najwyższego podkreślił, że obecnie Ruch Narodowy przygotowuje skargę kasacyjną, jednak nie wie jak wygląda orzeczenie sądu.

W pierwszej instancji sąd przychylił się do tego wniosku. Posiedzenie drugiej instancji odbywało się jednak w trybie niejawnym i nie zostaliśmy o nim nawet poinformowani. Ba! Do tej pory nie otrzymaliśmy z sądu oficjalnej decyzji w tej sprawie. Więc sytuacja jest dosyć dziwna – mówi w rozmowie z "Faktem".

Winnicki poinformował, że wykreślenie przez PKW ma związek z błędem, który Ruch Narodowy popełnił w sprawozdaniu finansowym za rok 2015. Podkreślił, że ruch zdawał sobie sprawę z toczącego się postępowania i przed wakacjami złożył wniosek o nową rejestrację. Obecnie jest on rozpatrywany przez sąd.

Procedura przerejestrowania nie wpływa na bieżącą aktywność polityczną Ruchu Narodowego, skupioną na budowie struktur, przygotowaniu do wyborów samorządowych oraz pracy programowej – poinformował w oświadczeniu Ruch Narodowy.

 


Źródło: ruchnarodowy.net, fakt24.pl, niezalezna.pl

#Ruch Narodowy #PKW #Robert Winnicki #sprawozdanie finansowe

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo