Kurs instruktorsko-metodyczny w PKW Rumunia

/ DG RSZ

  

W ub. tygodniu w Polskim Kontyngencie Wojskowym w Rumunii zrealizowano kurs instruktorsko-metodyczny dla dowódców kontyngentu - podaje Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych.

Kurs instruktorsko – metodyczny zorganizowano i zrealizowano przede wszystkim dla dowódców plutonów i drużyn kompanii zmotoryzowanej. Kurs został oparty o planowe zajęcia z taktyki i szkolenia ogniowego. Jego celem było podniesienie  poziomu wiedzy, utrwalenie umiejętności instruktorskich oraz ujednolicenie właściwej organizacji  i metodyki szkolenia w warunkach realizacji zajęć taktycznych i ogniowych w środowisku międzynarodowym - czytamy na portalu DG RSZ.

W ramach kursu zrealizowano zajęcia instruktażowo – metodyczne dla dowódców plutonów na bazie zajęć z taktyki: „Pluton w działaniach bojowych” , a także zajęcia instruktorsko -  metodyczne dla dowódców drużyn, poświęcone prowadzeniu działań z taktyki metodą problemową. Kolejnego dnia zrealizowano metodyczne zajęcia grupowe w ramach szkolenia ogniowego z kierowania ogniem. W celu wypracowania realnych rozwiązań dla bieżącego szkolenia zintegrowanego omówiono m.in. wykorzystanie standardowej karty odległości do indywidualnego przygotowania danych do strzelania w ramach organizacji systemu ognia - podaje DG RSZ.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: DG RSZ, PKW Rumunia
Tagi

Wczytuję komentarze...

Rzecznik Praw Obywatelskich wszczął postępowanie. Chodzi o „występ” drag queen

zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/CC0/Kevin_Snyman

  

Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar podjął z urzędu postępowanie wyjaśniające w sprawie symulowanego podcięcia gardła lalce ze zdjęciem abpa Marka Jędraszewskiego.

Jak podano w komunikacie biura RPO, rzecznik zwrócił się także do Prokuratury Rejonowej Poznań-Stare Miasto o informacje o stanie postępowania w tej sprawie, zwłaszcza o wskazanie przyjętej kwalifikacji prawnej czynu. Poznańska prokuratura z urzędu zajęła się sprawą występu z „kukłą” abp. Jędraszewskiego.
[polecam:https://niezalezna.pl/284121-premier-nie-bedzie-zgody-na-podrzynanie-gardel-kuklom-bylo-tez-o-dumnej-suwerennej-polsce]

W połowie sierpnia w poznańskim klubie Punto Punto odbyły się wybory Mr. Gay Poland. Podczas wydarzenia jedna z drag queen wystąpiła z „kukłą” z wizerunkiem abpa Marka Jędraszewskiego. Na zdjęciach opublikowanych później w internecie widać dmuchaną lalkę, która w miejscu twarzy ma przyklejone zdjęcie abpa Jędraszewskiego. W trakcie występu – jak podają lokalne media – miało dojść do „symulowania zabójstwa” metropolity krakowskiego, który w ostatnim czasie krytykował ideologię środowisk LGBT.

[polecam:https://niezalezna.pl/284252-skandal-z-symulacja-zabojstwa-abp-jedraszewskiego-jest-zawiadomienie-do-prokuratury-podwojne]

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl