Ten sondaż powinien otworzyć oczy UE. Europejczycy boją się islamistów

Zdjęcie ilustracyjne / Bundesministerium für Europa, Integration und Äusseres - wikipedia/Arbeitsbesuch Mazedonien

  

Sondaż dotyczący obaw Europejczyków przed islamem został wykonany na zlecenie francuskiego dziennika "Le Figaro". Wynika z niego, że 58 procent mieszkańców naszego kontynentu uważa, iż islam jest poważnym zagrożeniem dla Europy. Co na to Merkel i spółka?

Instytut Ipsos na zlecenie francuskiego dziennika "Le Figaro" przeprowadził sondaż, w którym Europejczycy mogli wyrazić swoje obawy przed islamistami. 

Badanie pokazało, że aż 85 procent Czechów boi się muzułmanów. To najwyższy wynik wśród krajów europejskich. Na drugim miejscu znalazła się Słowacja - 78 proc., a za nią Polska - 67 proc. Tuż za naszym krajem w ankiecie  znalazły się kraje takie jak Węgry (66%), Austria (65%) i Niemcy (63%).

Islamu obawia się też  57% Francuzów, a także 58% Włochów i 61% Belgów.

Tylko w czterech krajach UE mniej niż połowa respondentów stwierdziła, że islam jest poważnym zagrożeniem. Są to mieszkańcy Chorwacji (29%), Portugalii (36%), Finlandii (44%) oraz Rumuni (45%).

Średni odsetek dla całej Unii wyniósł 58%.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: lefigaro.fr, dw.com
Tagi

Wczytuję komentarze...

Odnaleziono uprowadzonego 3-latka

Zdjęcie ilustracyjne / policja.pl

  

W sobotę nocą, po całym dniu poszukiwań, odnaleźliśmy 3-letniego chłopca, którego ojciec zabrał z domu bez zgody matki. Mężczyźnie postawiono cztery zarzuty - podała nowodworska policja.

Chłopca i jego ojca odnaleźli policjanci ruchu drogowego na stacji benzynowej w Zakroczymiu. Mężczyzna został obezwładniony i zatrzymany, ponieważ agresywnie stawiał opór wobec funkcjonariuszy. Pobrano mu również krew do badań, by sprawdzić, czy nie działał pod wpływem alkoholu bądź środków odurzających. 3-latka znaleziono całego i zdrowego. Po krótkiej konsultacji medycznej został przekazany matce.

Do uprowadzenia doszło w sobotę rano. 43-letnia matka chłopca wyszła z domu po kłótni z partnerem. Kiedy wróciła, odkryła, że mężczyzna odjechał zabierając ze sobą dziecko. Kobieta zgłosiła sprawę policji zaniepokojona brakiem możliwości nawiązania kontaktu z partnerem. Funkcjonariusze przez cały dzień prowadzili intensywne czynności, aby jak najszybciej odnaleźć dziecko.

33-letniemu ojcu postawiono cztery zarzuty: znęcania się psychicznego i fizycznego, uprowadzenia rodzicielskiego oraz znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy. Śledczy przekazali sprawę do sądu o zastosowanie wobec podejrzanego aresztu tymczasowego.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl