Włosi wymyślili karę dla niezdyscyplinowanych uczniów. Muszą... kopać w ogródku

Niezdyscyplinowani uczniowie technikum z Mediolanu za karę kopią i grabią szkolny ogródek. Tę metodę wychowawczą wprowadził dyrektor placówki o profilu artystyczno-medialnym.

flickr.com/Rod Waddington/CC BY-SA 2.0

W mediolańskim dodatku do dziennika "La Repubblica" wyjaśniono, że dyrektor szkoły Domenico Balbi postanowił stosować "alternatywne kary" wobec tych, którzy łamią jej regulamin i na przykład palą tam papierosy. Wcześniej kara była finansowa; wynosiła 27 euro.

Uczniowie posyłani są do pracy w ogrodzie, w którym rosną pomidory i cukinie, a także jest uprawa cytrusów i hodowla kwiatów. Wkrótce w gospodarstwie o powierzchni hektara pojawią się kury. Nimi też zajmować się będą ukarani uczniowie.

Gazeta zauważa, że w technikum tym dosłownie potraktowano życzenie, jakie wyraża wiele osób, gdy na widok złego zachowania młodych ludzi mówią, że należałoby wysłać ich do kopania ziemi.

Kiedy przyłapuję uczniów na paleniu w szkole lub przed nią powinienem wymierzyć im karę w wysokości 27 euro, ale teraz zamieniana jest ona na pracę. Początkowo uczniowie reagowali na nowy system dyscypliny z rozbawieniem, ale takie podejście  szybko minęło. Teraz kopią, grabią, zbierają kamienie, przycinają gałęzie, ścinają chore drzewa i własnymi rękoma wynoszą odpadki, a zatem zrozumieli sens zmęczenia. A ja pracuję z nimi, przede wszystkim po to, by dać im przykład – wyjaśnił dyrektor Domenico Balbi.

Dziennik zaznacza, że jeszcze cztery lata temu dyrektor technikum był adwokatem w Sądzie Najwyższym. Porzucił tę karierę dla swojej prawdziwej pasji: szkoły. Prawnicze doświadczenie wykorzystuje teraz wymierzając oryginalne kary.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Włochy #szkoła #technikum #Mediolan #kary #ogród #uczniowie

redakcja
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo