Gry wojenne Wielonarodowej Brygady

/ flickr.com

  

Sztab Litewsko-Polsko-Ukraińskiej Brygady (LITPOLUKRBRIG) zakończył planowanie działań w ramach Operacji Wsparcia Pokoju, realizując scenariusz treningu sztabowego Brave Brother w ramach ćwiczenia Dragon-17 - informuje Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych.

Ppłk Dariusz Czekaj, zastępca Szefa Sztabu ds. Operacyjnych Brygady przyznał, że obecny proces decyzyjny był jednym z najtrudniejszych, jaki realizował dotychczas personel Brygady. Zadaniem oficerów i podoficerów z trójnarodowej brygady było zaplanowanie operacji w zróżnicowanym i bardzo dynamicznym środowisku konfliktu. Etnicznie podzielony rejon operacji wymagał zaplanowania działań zarówno kinetycznych, jak i niekinetycznych w oparciu o własne pododdziały. Wszystkie poszczególne etapy były nadzorowane przez zastępcę dowódcy płk Volodymyra Yudanova oraz szefa Sztabu ppłk Eligijusa Senulisa - czytamy na portalu DG RSZ.

Trening jest jedynie elementem naszej większej koncepcji szkoleniowej. Brave Brother pozwolił na stworzenie niezbędnych warunków do dalszego rozwoju sytuacji wynikającej ze scenariusza. Cały obecny wysiłek zaowocował wydaniem Rozkazu Bojowego, który zostanie użyty w międzynarodowym ćwiczeniu Maple Arch-17. Istota i aktualność wniosków oraz decyzji i planów, opracowanych przez sztab, zostanie zweryfikowana w czasie realizacji zadań przez podległe jednostki oraz w systemie symulacji komputerowej w listopadzie br. Pierwszorzędną sprawą jest działanie i planowanie w sposób realistyczny i możliwy do wykonania - przyznaje ppłk Czekaj, cytowany przez oficjalny portal Dowództwa Generalnego RSZ

W treningu główny wysiłek dowództwa LITPOLUKRBRIG skupił się na prowadzeniu wysokiej jakości gry wojennej, identyfikacji luk, poszukiwania informacji oraz desygnowaniu kluczowych zadań dla poszczególnych etapów w trakcie ćwiczenia Maple Arch-17. 

Oficerowie sztabu mają styczność z wymagającym środowiskiem operacyjnym w ramach odbywającego się ćwiczenia Dragon-17 i treningu sztabowego Brave Brother. W mojej ocenie sprostali oczekiwaniom i potwierdzili swoje zdolności do planowania operacji wojskowych - przyznał płk Zenon Brzuszko, dowódca Wielonarodowej Brygady.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: DG RSZ
Tagi

Wczytuję komentarze...

Wypadek kolumny policyjnych motocykli

Zdjęcie ilustracyjne / flickr.com/Piotr Drabik/CC BY-SA 2.0

  

Do wypadku w kolumnie motocykli z Centrum Szkolenia Policji w Legionowie doszło w miejscowości Krubin. Jeden z motocyklistów nie wyhamował i uderzył w jadące przed nim dwa motocykle. Te potrąciły kolejny, powodując efekt domina - poinformowała Justyna Stopińska z legionowskiej policji.

Do zdarzenia doszło w piątek w godzinach popołudniowych. Jak informuje Stopińska, w skład kolumny wchodziło 16 motocykli, którymi jechali kursanci oraz wykładowcy z Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.

Przed kolumną policyjnych motocykli jechało auto osobowe. Kiedy osobówka zasygnalizowała zamiar zmiany kierunku jazdy, motocykliści zaczęli hamować.

"Jeden z motocyklistów nie wyhamował i uderzył w jadące przed nim dwa motocykle. Te z kolei uderzyły w kolejny powodując efekt domina"

- powiedziała Stopińska.

Jeden z motocyklistów trafił do szpitala z urazem nogi.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl