Misiewicz. To brzmi dumnie

  

Politycy opozycji nie są w stanie narzucić żadnego merytorycznego tematu debaty publicznej. Od czasu do czasu uda im się jednak ukuć hasełko, które natychmiast gdy osiągnie sukces, zostanie spalone przez samych twórców. Tak było z wymyślonym terminem „Misiewicze”. W założeniu pojęcie miało określać osoby z partyjnego nadania, które nie są odpowiedni na piastowane stanowisko. „Misiewiczami” mieli być prezesi Orlenu, członkowie zarządu JSW, PZU i PGNiG.

Ich rządy miały doprowadzić do katastrofy poszczególne spółki. Jak narracja z Misiewiczami ma się do rzeczywistości? Otóż, jak pisze portal Money.pl, w pierwszym półroczu tego roku największe państwowe spółki notowane na giełdzie wypracowały prawie 15 mld zł zysku. To oznacza ponad dwukrotną poprawę w skali roku i prawie trzykrotny wzrost względem lat 2014–2015. No i co teraz, państwo politycy? Kłamaliście czy po prostu wasze Oxfordy, MBA-eje i CIA-eje są tylko świstkami tak naprawdę gówno wartymi? A może jest jeszcze inaczej. Ani papierek z zachodniego uniwerku, ani znajomość mandżurskiego nie zapewnią wyników finansowych, które dużo bardziej zależą od uczciwości i zaangażowania. Okazuje się po miesiącach, że porównując efekty rządzenia, można dojść do wniosku, że Wojciech Jasiński (wcześniej zawodowy polityk) trzykrotnie przykrywa czapką Jacka Krawca, w którego CV znajdziemy największe firmy audytowe i międzynarodowe korporacje. W JSW porównanie wypada tak, jakby wcześniej rządzili tu ludzie nieumiejący czytać, pisać i liczyć do 10. I tak na każdym kroku. Dziś wychodzi na to, że „Misiewicze” są lepsi od fachowców z PO z włoskami na żel, w garniturach Bossa i karaibską opalenizną. Wkrótce nazwisko rzecznika MON stanie się marką, a nie obelgą. Kto wie, może doczekamy się firmy „Ernst & Young & Misiewicz”. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts