Zakaz handlu w niedzielę już wkrótce?

/ David Lebrero/freeimages.com

  

Janusz Śniadek, poseł Prawa i Sprawiedliwości, poinformował na antenie radia TOK FM, że ''od 1 stycznia zakupy będą możliwe tylko w co drugą niedzielę''. Polityk dodał, że rząd pójdzie "w kierunku złotego środka, czyli zakazu handlu w co drugą niedzielę".

Przypomnijmy, że NSZZ „Solidarność” przygotowało obywatelską ustawę dotyczącą zakazu handlu w niedzielę. Projekt przewiduje, że w tym dniu będą zamknięte niemal wszystkie sklepy, a centra dystrybucyjne na pracę w niedzielę będą potrzebowały specjalnych zgód.

Prace nad ustawą o handlu w niedzielę trwały bardzo długo, jednak Janusz Śniadek, poseł PiS i przewodniczący sejmowej podkomisji ds. rynku pracy poinformował, że w tej sprawie jest już "decyzja polityczna".

Rozpoczynamy procedowanie ustawy. Pójdziemy w kierunku złotego środka, czyli zakazu handlu w co drugą niedzielę – powiedział na antenie TOK FM.

Poseł podkreślił, że ograniczenia mają zacząć obowiązywać od 1 stycznia 2018 roku.

Za podobnym rozwiązaniem – ograniczeniem handlu w co drugą niedzielę – jakiś czas temu opowiedziała się minister rodziny, pracy i polityki społecznej, Elżbieta Rafalska.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: tokfm.pl, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Watykan ma nowego rzecznika

/ fot. Aleteia Image Department/creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/deed.en

  

- Matteo Bruni został mianowany przez papieża Franciszka nowym dyrektorem biura prasowego Watykanu - napisano w oficjalnym komunikacie. Na stanowisku rzecznika zastąpi Alessandro Gisottiego, który pełnił tymczasowo te obowiązki od końca 2018 roku.

Nowy rzecznik Watykanu to dotychczasowy pracownik biura prasowego, odpowiadający za kwestie logistyczne w czasie oficjalnych audiencji papieża, a także jego zagranicznych podróży.

Podczas pielgrzymek Bruni opiekował się zawsze grupą kilkudziesięciu dziennikarzy z całego świata towarzyszących papieżowi w samolocie.

Serię zmian w biurze prasowym Watykanu zapoczątkowało odejście w ostatnim dniu zeszłego roku rzecznika Grega Burke'a. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl