Sędziowie, którzy porównywali prezesa PiS do Hitlera, będą... uczyć licealistów

/ LTDSupport

Grzegorz Wierzchołowski

Współzałożyciel portalu niezależna.pl, którego jest redaktorem naczelnym. Publikuje również w tygodniku „Gazeta Polska”, dzienniku „Gazeta Polska Codziennie” i miesięczniku „Nowe Państwo”.

Kontakt z autorem

  

Stowarzyszenie Sędziów Polskich IUSTITIA, które na Twitterze porównało kilka dni temu Jarosława Kaczyńskiego do Hitlera, będzie... edukować młodzież. Jak dowiedział się portal Niezalezna.pl jutro w II LO w Poznaniu nastąpi uroczyste podpisanie porozumienia między liceum a wielkopolskim oddziałem SSP Iustitia w zakresie realizacji programu edukacji prawnej.

Stowarzyszenie Sędziów Polskich IUSTITIA to jedna z organizacji najbardziej zażarcie broniących przywilejów sędziowskiej "kasty". Parę dni temu zebranie członków stołecznego oddziału SSP Iustitia uchwaliło usunięcie ze swych szeregów wiceministra sprawiedliwości Łukasza Plebiaka, a o Jarosławie Kaczyńskim na Twitterze warszawskiej Iustitii napisano tak:

Niczym Führer ... Też wszystko poświęcił dla narodu. Ein Volk, ein Reich, ein Führer. 

Jak dowiedział się portal Niezalezna.pl, teraz owi zaniepokojeni o demokrację przedstawiciele sędziowskiej "kasty" będą uczyć młodzież. Otóż jutro (czwartek 28 września) w II LO w Poznaniu o g. 11:20 nastąpi... uroczyste podpisanie porozumienia między tymże liceum a SSP Iustitia z Wielkopolski "w zakresie realizacji programu edukacji prawnej". Program ma objąć lekcje dla 3 klas w wymiarze 55 godzin.

Strach pomyśleć, czego sędziowie z Iustitii mogą nauczyć polską młodzież...

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Moskwa rozmawia z Asadem ws. deeskalacji konfliktu w Syrii

Zdjęcie ilustracyjne / By Voice of America News: Margaret Besheer reports from the northern Lebanese city of Tripoli; "Syrian Refugees Seek Out Smugglers". - https://www.youtube.com/watch?v=oWvHr-0BXhc&feature=plcp, Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.p

  

Delegacja rosyjskich dyplomatów i wojskowych w Damaszku omówiła dzisiaj z prezydentem Syrii Baszarem el-Asadem konieczność deeskalacji sytuacji w północno-wschodniej Syrii - poinformowało MSZ w Moskwie.

"Rozmowa była skoncentrowana wokół obecnej sytuacji +na lądzie+ w Syrii w świetle wzrastających napięć w północno-wschodniej części kraju"

- przekazał resort w oświadczeniu.

"Odnotowano konieczność podjęcia środków na rzecz deeskalacji sytuacji i zapewnienia bezpieczeństwa na tych obszarach"

- dodano.

W dokumencie podkreślono, że podczas spotkania "wyrażono wspólną opinię, że droga do pewnej i długoterminowej stabilizacji terytoriów na wschód od rzeki Eufrat prowadzi przez odbudowę suwerenności i integralności terytorialnej kraju, powrót wszystkich syryjskich ziem pod kontrolę rządu Syryjskiej Republiki Arabskiej".

Jak podaje TASS, w spotkaniu w Damaszku ze strony rosyjskiej uczestniczyli przedstawiciel prezydenta Rosji ds. Syrii Aleksandr Ławrientiew, wiceminister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Wierszynin i przedstawiciele ministerstwa obrony.

Siły rosyjskie wspierają w Syrii wojsko Asada. W wyniku porozumienia z 13 października, zawartego między Kurdami z reżimem Asada, armia syryjska wkroczyła na północne tereny kraju. W ramach tej umowy wojsko syryjskie ma stawić czoło ofensywie Turcji w północno-wschodniej Syrii, kontrolowanej do tej pory przez siły kurdyjskie.

9 października Turcja i sprzymierzeni z jej siłami syryjscy bojownicy rozpoczęli w północno-wschodniej Syrii zbrojną ofensywę o kryptonimie Źródło Pokoju, której deklarowanym celem jest wyparcie bojowników kurdyjskiej milicji YPG z przygranicznego pasa na środkowym odcinku granicy turecko-syryjskiej i utworzenie tam "strefy bezpieczeństwa", do której Ankara zamierza przesiedlić syryjskich uchodźców zbiegłych do Turcji. W czwartek Turcja uzgodniła z USA, że na pięć dni wstrzymuje ofensywę, aby pozwolić wycofać się siłom dowodzonym przez Kurdów.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl