Płk Juźwik z BBN służył także w WSI! A co łączy go z ludźmi Kaddafiego? O tym w środę w "GP"!

Udostępnij

Grzegorz Wierzchołowski

Współzałożyciel portalu niezależna.pl, którego jest redaktorem naczelnym. Publikuje również w tygodniku „Gazeta Polska”, dzienniku „Gazeta Polska Codziennie” i miesięczniku „Nowe Państwo”.

Kontakt z autorem

Płk Czesław Juźwik, były wicedyrektor Departamentu Zwierzchnictwa nad Siłami Zbrojnymi BBN, służył nie tylko w WSW, ale także w WSI - dowiedział się portal Niezalezna.pl. A w środę "Gazeta Polska" opisuje całą zawartość jego teczki dotyczącą pracy w komunistycznym kontrwywiadzie wojskowym.

Co łączyło byłego dyrektora z BBN z ludźmi Kaddafiego? Za co otrzymywał nagrody od szefów WSW? Co pisano o nim w opinii okresowej z 1981 r.? O tym będą mogli przeczytać Państwo w najnowszym numerze tygodnika "Gazeta Polska". W kioskach już od środy!

Tymczasem portal Niezalezna.pl dowiedział się, że płk Juźwik - który w latach 1983-1990 był oficerem Wojskowej Służby Wewnętrznej - w latach 1991-1992 służył także w Wojskowych Służbach Informacyjnych (WSI).

We wrześniu 2010 r. ówczesny szef BBN gen. Stanisław Koziej zatrudnił płk. Juźwika na stanowisku zastępcy dyrektora Departamentu Zwierzchnictwa nad Siłami Zbrojnymi BBN. W grudniu 2011 r. Juźwik - były oficer WSW i WSI - uzyskał poświadczenie bezpieczeństwa wydane przez ABW (szefem Agencji był wtedy Krzysztof Bondaryk). I rzecz równie szokująca: już za nowego kierownictwa (czyli za szefostwa Pawła Solocha) - we wrześniu 2016 r. - Juźwik odbył przeszkolenie z zakresu ochrony informacji niejawnych.

Źródło: niezalezna.pl

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Tagi
Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts