Trening sztabowy Wielonarodowej Brygady

/ mat. LITPOLUKRBRIG / DG RSZ

  

Dzisiaj Litewsko-Polsko-Ukraińska Brygada rozwinęła stanowisko dowodzenia i rozpoczęła trening sztabowy Brave Brother na terenie Ośrodka Poligonowego Wojsk Lądowych Dęba, w ramach ćwiczenia Sił Zbrojnych RP pod kryptonimem Dragon-17.

Ceremonii otwarcia treningu sztabowego dokonał dowódca LITPOLUKRBRIG pułkownik Zenon Brzuszko. Wzięły w niej udział formacje Dowództwa Wielonarodowej Brygady oraz żołnierze afiliowanego Batalionu Dowodzenia WB - podaje Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych.

Po uroczystości otwarcia, wszyscy uczestnicy treningu sztabowego Brave Brother udali się na swoje stanowiska pracy i rozpoczęli wykonywanie zadań operacyjnych, zgodnie ze scenariuszem obszaru Operacji Wsparcia Pokoju.

Przez pięć kolejnych dni będziemy uczestniczyć w nowym, wymagającym treningu. Wspólnie z moim Zastępcą, którym jest pułkownik Volodymyr Yudanov oraz z Szefem Sztabu, którym jest podpułkownik Eligijus Senulis będziemy sprawdzać oficerów sztabu z Litwy, Polski i Ukrainy, ich zdolności do stosowania procedur operacyjnych oraz kierowania jednostkami afiliowanymi w wymagającym środowisku operacyjnym - powiedział pułkownik Zenon Brzuszko, Dowódca LITPOLUKRBRIG, cytowany przez oficjalny portal DG RSZ.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: DG RSZ
Tagi

Wczytuję komentarze...

Wniosek o areszt dla Jakuba A.

/ policja.pl

  

Prokuratura w Świdnicy złożyła wniosek do sądu o tymczasowy areszt dla 22-latka podejrzanego o zabójstwo 10-latki.

22-letni mężczyzna został zatrzymany w niedzielę po południu. Wieczorem został doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Świdnicy na przesłuchanie. Prokuratura postawiła mu zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem - z motywacji zasługującej na szczególne potępienie, ze znieważeniem zwłok - oraz zarzut podżegania wcześniej innej osoby do udziału w zabójstwie.

Według prokuratury podejrzany przyznał się do obu zarzutów.

10-letnia Kristina w czwartek około godziny 13:00 wyszła ze szkoły w centrum wsi Mrowiny w pow. świdnickim; od domu dzielił ją kilometr. Ostatni raz była widziana 200 metrów od domu. Jej ciało znaleziono tego samego dnia w lesie - sześć kilometrów od Mrowin.

Prokuratura w Świdnicy poinformowała w piątek, że przyczyną śmierci 10-latki były rany kłute klatki piersiowej i szyi. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl