Trening sztabowy Wielonarodowej Brygady

/ mat. LITPOLUKRBRIG / DG RSZ

  

Dzisiaj Litewsko-Polsko-Ukraińska Brygada rozwinęła stanowisko dowodzenia i rozpoczęła trening sztabowy Brave Brother na terenie Ośrodka Poligonowego Wojsk Lądowych Dęba, w ramach ćwiczenia Sił Zbrojnych RP pod kryptonimem Dragon-17.

Ceremonii otwarcia treningu sztabowego dokonał dowódca LITPOLUKRBRIG pułkownik Zenon Brzuszko. Wzięły w niej udział formacje Dowództwa Wielonarodowej Brygady oraz żołnierze afiliowanego Batalionu Dowodzenia WB - podaje Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych.

Po uroczystości otwarcia, wszyscy uczestnicy treningu sztabowego Brave Brother udali się na swoje stanowiska pracy i rozpoczęli wykonywanie zadań operacyjnych, zgodnie ze scenariuszem obszaru Operacji Wsparcia Pokoju.

Przez pięć kolejnych dni będziemy uczestniczyć w nowym, wymagającym treningu. Wspólnie z moim Zastępcą, którym jest pułkownik Volodymyr Yudanov oraz z Szefem Sztabu, którym jest podpułkownik Eligijus Senulis będziemy sprawdzać oficerów sztabu z Litwy, Polski i Ukrainy, ich zdolności do stosowania procedur operacyjnych oraz kierowania jednostkami afiliowanymi w wymagającym środowisku operacyjnym - powiedział pułkownik Zenon Brzuszko, Dowódca LITPOLUKRBRIG, cytowany przez oficjalny portal DG RSZ.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: DG RSZ
Tagi

Wczytuję komentarze...

Budka udzielił wywiadu telewizji TVN. Jego stylizacja wywołała salwy śmiechu! Zobaczcie sami

Borys Budka / Fot. Filip Blazejowski/Gazeta Polska

  

Politycy Platformy Obywatelskiej chętnie udzielają wywiadów telewizji TVN. Jak jednak dobrze wyglądać, gdy żar leje się z nieba, a dziennikarze zaskoczą posła w trakcie wypoczynku? Borys Budka znalazł na to sposób, wsuwając tylko "górę" od garnituru. Ruszyła lawina komentarzy. Według niektórych, to... odzwierciedlenie działań Platformy Obywatelskiej.

Zdjęcie, na którym Borys Budka udziela wywiadu w koszuli, krawacie i marynarce, a także... w krótkich spodenkach i japonkach obiegło już cały internet. Pochwalił się nim sam poseł Budka, licząc chyba na to, że internauci uśmiechną się, widząc jego "stylówkę". Ale niekoniecznie wyszło tak, jak sobie wymarzył.

Zdjęcie wrzucili do sieci także politycy Prawa i Sprawiedliwości. Krzysztof Sobolewski użył hasła telewizji TVN "Cała prawda całą dobę", pokazując, że jednak niekoniecznie ujawniony został na antenie prawdziwy obraz Borysa Budki. W telewizji nie ma co bowiem liczyć na ujawnienie jego krótkich spodenek, a raczej pokazany będzie od pasa w górę.

Z kolei wiceminister spraw zagranicznych Szymon Szynkowski vel Sęk podkreślił, że zdjęcie przedstawia obraz propozycji Koalicji Obywatelskiej.

"W wąskim kadrze mają wyglądać poważnie lecz wystarczy nieco tylko oddalić kadr by okazało się, że w istocie to żart i plaża"

- napisał.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl