Przedstawiciele partii na spotkaniu z prezydentem

Przedstawiciele klubów PiS, Kukiz'15, PSL i Nowoczesnej przybyli dziś przed godz. 16. do Pałacu Prezydenckiego, na spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą. Ma ono dotyczyć projektu zmian konstytucji. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, na spotkanie nie przybyli politycy PO.

By Mateusz Włodarczyk - Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=15303263

Dziś prezydent zaprezentował swoje projekty ustaw o Krajowej Radzie Sądownictwa i o Sądzie Najwyższym. Przygotował on również projekt zmian w konstytucji.

Andrzej Duda poinformował, że w jego projekcie przepisów dot. Krajowej Rady Sądownictwa jest mechanizm zakładający, że gdy w terminie dwóch miesięcy Sejm nie wybierze większością 3/5 głosów osób do KRS, to wyboru spośród kandydatów zgłoszonych Sejmowi będzie dokonywał prezydent. Powiedział też, że przygotował projekt zmiany konstytucji, który pozwoli zastosować to rozwiązanie.

Prezydent zaprosił przedstawicieli klubów na konsultacje w sprawie zmian w ustawie zasadniczej.

W spotkaniu uczestniczą: szef klubu PiS, wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki, wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka (Kukiz'15), prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, a także lider Nowoczesnej Ryszard Petru.

W spotkaniu nie uczestniczy przedstawiciel PO. Rzecznik PO Jan Grabiec powiedział, że Platforma nie widzi żadnych podstaw, by w tym momencie rozmawiać o zmianie konstytucji. Dodał, że posłowie Platformy nie wezmą udziału w konsultacjach u prezydenta, bo - jak ocenił - sam Andrzej Duda nie traktuje ich poważnie.

 

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Sejm #konsultacje #Pałac Prezydencki #KRS #SN

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo