Szef MON spotkał się w USA z Polonią. Podziękował także Klubom Gazety Polskiej

/ Kluby Gazety Polskiej

  

Podczas oficjalnej wizyty delegacji w USA, minister obrony narodowej Antoni Macierewicz odwiedził sanktuarium w amerykańskiej Częstochowie w Doylestown (stan Pensylwania), gdzie spotkał się z działaczami polonijnymi. Szef MON przybył do sanktuarium na zaproszenie Komitetu Obchodów Rocznicy Katastrofy Smoleńskiej i Klubów Gazety Polskiej oraz Ojców Paulinów, gospodarzy sanktuarium. Wraz z ministrem, w wizycie uczestniczyli m.in. attaché obrony RP w USA, gen. Cezary Wiśniewski, i konsul generalny RP w Nowym Jorku, Maciej Golubiewski.

Sanktuarium jest duchowym centrum polonijnym w północno-wschodnich stanach, a za sprawą wydarzeń i uroczystości patriotycznych, niegdyś również z udziałem ministra Macierewicza, stało się także ważnym ośrodkiem życia polonijnego.

Wizyta rozpoczęła się uroczystą Mszą św, którą celebrował ojciec Jan Michalak.

fot. Kluby Gazety Polskiej

Istotną częścią wizyty było otwarte spotkanie delegacji z członkami Komitetu Obchodów Rocznicy Katastrofy Smoleńskiej, przedstawicielami Klubów GP, organizacji weteranów oraz Polonią. Wizyta była wyrazem docenienia wysiłków lokalnej Polonii. Oficjalną część spotkania otworzył konsul Maciej Golubiewski, który mówił o wadze sanktuarium w Doylestown dla Polonii i zacieśniającej się współpracy konsulatu w Nowym Jorku ze środowiskiem działającym w amerykańskiej Częstochowie.

Minister Antoni Macierewicz, w swoim wystąpieniu, dziękował przedstawicielom środowiska skupionego wokół Komitetu, którzy od wielu lat wspierali niepodległościowe dążenia, dbali o pamięć historyczną i pomagali w zabiegach mających doprowadzić do wyjaśnienie katastrofy smoleńskiej. Złożył również podziękowania przedstawicielom organizacji weteranów. Minister porównał przemiany z 2015 r. do cudu, ale też do czegoś na co trzeba jeszcze mocno pracować i pielęgnować. Na ręce ojca Jana Michalaka złożył podziękowania Paulinom za pomoc w funkcjonowaniu Komitetu.

Minister mówił też o wpływie Polonii na wygraną Donalda Trumpa, co pomaga w realizacji Polskich interesów oraz co doprowadziło do ważnej obietnicy Trumpa w sprawie dochodzenia do prawdy o katastrofie smoleńskiej.

- [..] współzależność Polski i Stanów Zjednoczonych jest olbrzymia. Bez wsparcia naszego strategicznego sojusznika, nasza misja i możliwość działania byłaby tysiąckrotnie trudniejsza. W tym współdziałaniu Polonii, która się tutaj zmaterializowała, widać dziedzictwo Paderewskiego, armii Hallera i tych wszystkich żołnierzy, o których tutaj była mowa – mówil minister Macierewicz.

Spotkanie prowadził przewodniczący Komitetu, Tadeusz Antoniak. Przedstawił osiągnięcia i główne założenia Komitetu, który skupia organizacje jak Klub „Gazety Polskiej” z Filadelfii, który był inicjatorem, Nowego Jorku, New Jersey, a także Rodziny Radia Maryja, Kongres Polonii Amerykańskiej – oddział NJ , Stowarzyszenie Pamięć, Fundację Libra, Polskę Fundację Kulturalną NJ oraz Fundację „Dziękuję Ci za Służbę” por. Karola Cierpicy, który był także obecny. Natomiast przewodniczącym Honorowego Komitetu jest minister Antoni Macierewicz, a są w nim także przedstawiciele Polsko-Słowiańskiej Unii Kredytowej, Polonia Institute i SWAP.

Minister Antoni Macierewicz został również uhonorowany medalem od stowarzyszenia weteranów (SWAP) z okazji rocznicy 100-lecia Wychodztwa Polskiego i uformowania Błękitnej Armii Hallera. Medal wręczył dr Teofil Lachowicz.

Odbyła się również uroczystość złożenia wieńców pod pomnikami na cmentarzu sanktuarium, przez ministra Macierewicza, konsula Maciej Golubiewskiego i attaché RP, generała Wiśniewskiego. Wieńce złożono pod tablicą smoleńską, pomnikiem Żołnierzy Niezłomnych, a także, wraz z delegacją weteranów ze SWAP, na grobie dr. Teofila Starzyńskiego, założyciela stowarzyszenia z weteranów armii Hallera.

Na zakończenie wizyty, minister Antoni Macierewicz złożył podziękowania na ręce Tadeusza Antoniaka i Macieja Rusinskiego, koordynatora Klubów GP, za kontynuację inicjatyw w sprawie katastrofy smoleńskiej, a także mówił o wynikach rozmów z sekretarzem obrony Jamesem Mattisem i wskazał ustalenia swojej wizyty w USA.

ZOBACZ WIDEO:

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

W Białymstoku "zabito 4 osoby", inne "zostaną kalekami" - tak internetowe trolle rozsiewają fake newsy

/ Kevin Snyman

  

Po burzliwym przebiegu marszu równości w Białymstoku w sieci nadal krążą fake newsy, które mają sprawie dodać jeszcze większej pikanterii. Możemy się z nich dowiedzieć, że... "zabito dwie dziewczyny, zabito cztery osoby, poraniono matki z dziećmi, pobito ludzi, jedna dziewczyna będzie kaleką, jedna dziewczyna będzie rośliną". A to nie wszystko.

Pierwszy Marsz Równości przeszedł w sobotę po południu ulicami miasta pod hasłem "Białystok domem dla wszystkich". Przejście uczestników marszu kilkakrotnie próbowali zablokować kontrmanifestanci, policja musiała użyć gazu. W stronę uczestników rzucano kamieniami, petardami, jajkami i butelkami, wykrzykiwano też obraźliwe słowa. W związku z zajściami policja zatrzymała już łącznie 36 osób.

Odnosząc się do tych wydarzeń, premier Morawiecki podkreślił, że "bardzo potępia" to "chuligańskie, agresywne zachowanie". Przekonywał, że "w Polsce jest miejsce dla każdego, ale nie ma na pewno miejsca na takie chuligańskie, agresywne zachowania, na takie barbarzyńskie traktowanie drugiego człowieka".

[polecam:https://niezalezna.pl/281115-premier-potepil-chuliganskie-zachowania-podczas-marszu-rownosci-to-absolutnie-niedopuszczalne]

Podobne zachowania skrytykował również b. szef MSWiA, europoseł PiS Joachim Brudziński.

"Jest to dla mnie oczywiste, że wszystkie te osoby, które dopuściły się tutaj złamania prawa, niezależnie od tego jakie awatary będą mieli na swoich profilach społecznościowych, jak bardzo będą używali patriotycznej, czy bogoojczyźnianej retoryki powinni ponieść konsekwencje”

– podkreślił polityk.

[polecam:https://niezalezna.pl/281124-brudzinski-wprost-nikt-nie-ma-prawa-uzywac-agresji-wobec-kogokolwiek]

Choć na wydarzenia, jakie miały miejsce podczas marszu równości nie ma zgody ani ze strony rządzących, ani ze strony opinii społecznej, w sieci nadal krążą fake newsy, które mają sprawie dodać jeszcze większej pikanterii.

Dlatego też, zwracają uwagę internauci, możemy już przeczytać, że w  Białymstoku:

  • zabito dwie dziewczyny
  • zabito cztery osoby
  • poraniono matki z dziećmi
  • pobito ludzi
  • jedna dziewczyna będzie kaleką
  • jedna dziewczyna będzie rośliną

Komentarze nie milkną:

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl